Unikátní průsvitný živočich měl v těle dalšího korýše.
Moře a oceány zůstávají i ve 21. století největší záhadou Země. V jejich hloubkách totiž stále plavou živočichové, které bys jen těžko našel ve školních učebnicích.
Britský Daily Mail informuje, že podobně vzácnou medúzu z názvem Deepstaria se nyní podařilo zachytit na videu z Pacifického oceánu.
Má průsvitné tělo a na rozdíl od ostatní medúz svou kořist, která se odváží plavat kolem ní, chytá srolováním svého těla do speciálního vaku.
Všimni si i velké červené skvrny na těle Deepstarie. Podle všeho jde o stále živého korýše, jehož takto pohltila na oběd. Korýš ji však pravděpodobně požírá zevnitř a zároveň se v ní chrání před dalšími predátory.

Za videem stojí tým specialistů na podmořský život vybavený speciálními dálkově ovládanými ponorkami s detailními kamerami a silnými LED reflektory. Tento konkrétní objev je z hloubky 750 metrů pod hladinou.
Medúzy mohou po nafouknutí dosáhnout obrovských rozměrů, kanálky viditelné i na videu jim pomáhají distribuovat živiny po celé ploše těla.
A new video of a pooping comb jelly is forcing scientists to rethink the evolution of the anus https://t.co/EyXPsQ6kW4
— National Geographic (@NatGeo) August 15, 2016
Deník zmiňuje i objev další medúzy ze začátku tohoto roku. Ta je zvláštní tím, že v případě potřeby vyloučit zbytky potravy si zkrátka vždy vytvoří nový konečník, který následně okamžitě zmizí.