Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
16. dubna 2020 v 9:14
Čas čtení 1:42
Ondřej Jarůšek

Česká herečka začala v době pandemie pracovat u pokladny. „Je to skvělý,“ říká

NEWS KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Barbora Mottlová vyměnila divadelní jeviště za práci u pokladny.

Bezpečnostní opatření v souvislosti s pandemií nového druhu koronaviru znemožnila pracovat mnoha lidem, mezi kterými jsou i umělci. Hudebníci nehrají, tatéři netetují a herci nehrají. Česká herečka a zpěvačka Barbora Mottlová se však rozhodla, že nebude jen tak nečinně sedět a práci si najde. Už několik týdnů tak pracuje u pokladny.

Doporučeno
Jak koronavirus dopadl na lidi bez domova v Česku? Jak koronavirus dopadl na lidi bez domova v Česku? 15. dubna 2020 v 9:52

Nejsem žádný pecivál, říká

Fanoušky o svém rozhodnutí informoval na sociálních sítích. Dříve ji lidé mohli vídat na divadelním jevišti, ve filmech nebo známých seriálech jako Ulice, Ordinace v růžové zahradě a řadě dalších. Nyní ji tak mohou vídat v obchodě u kasy.

S Barborou jsme se spojili a zeptali se jí, proč se rozhodla zrovna pro tuto práci. „Práce na trhu teď skoro žádná není a já nejsem žádný pecivál, který marní čas i peníze. U nás v sámošce sháněli brigádu, tak jsem se rovnou přihlásila. Bylo mi jedno, jestli půjdu na kasu nebo vykládat regály či sklad,“ řekla pro Refresher.

Je to skvělý a o zdraví se nebojí 

A jak se jí v nové práci líbí? „Je to skvělý! Mám režim, skvělý pocit z odvedené práce a přehodnotila jsem si žebříček hodnot i peněz. Jsem za tuhle zkušenost moc vděčná. Učím se stále novým věcem. Parta kolegů je taky skvělá,“ pochvaluje si.

Během své nynější práce však pravidelně přichází do kontaktu s jinými lidmi, čímž tak roste riziko možného přenosu nákazy. Barbora se však o své zdraví nebojí.

„Nebojím se, že mě přejede auto nebo že mi na hlavu spadne květináč. I to jsou každodenní rizika. Vidim to dobře a nehodlám v sobě živit nějaké strachy, negaci nebo zoufání. Lidi říkají, že jsem teď v první linii, ale já se rozhodně za hrdinku nepovažuju. To já jsem ta vděčná z nového poznání a jsem šťastná, že se o sebe postarám,“ řekla nám.

Domů
Sdílet
Diskuse