S odhadem přišli vědci z Univerzity v Nottinghamu.
Jsme ve vesmíru sami? Skupina vědců z Univerzity v Nottinghamu je přesvědčena, že určitě ne. Podle jejich propočtů, které označují za „kosmickou revoluci“, je jen v naší galaxii minimálně 36 dalších inteligentních civilizací. O jejich teorii informoval magazín Forbes.
Za naši galaxii samozřejmě považujeme celou Mléčnou dráhu, která má průměr přibližně 100 tisíc světelných let a zahrnuje 100 až 400 miliard hvězd, včetně našeho Slunce.
Za inteligentní civilizace považujeme tvory, kteří dokáží komunikovat. Proč by lidé na Zemi v celém tomto prostoru měli být jediní?

Samotná pravděpodobnost má vycházet z toho, že vývoj inteligentní formy života na Zemi trval přibližně 5 miliard let. V úvahu ale také bere blízkost dalších hvězd podobných Slunci, které by vytvářely dostatečné teplo a pravděpodobnost výskytu planet podobných Zemi svým klimatem nebo prostředím.
36 civilizací má navíc znamenat jen ten nejkonzervativnější odhad, podle kterého inteligentní společenství teoreticky přežije pouhých 100 let. S některými jsme se tedy pravděpodobně již ve vesmíru takříkajíc minuli.
Nadšenci do UFO se ale nemají radovat předčasně, průměrná vzdálenost těchto vyspělých světů k nám má být kolem 17 tisíc světelných let, takže jakékoliv vzájemné spojení může být navěky nemožné i pro nás, i pro druhou stranu.