Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
12. října 2020 21:57
Čas čtení 1:42
Adam Smeták

Nové restrikce: Zákaz pití alkoholu na veřejnosti. Zavírají se všechny školy kromě mateřských, bary, restaurace i kluby

NEWS KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Přinášíme výstup z tiskové konference po jednání vlády.

Přijaté restrikce, které začnou platit od půlnoci 14.10.

- Zákaz pití alkoholu na veřejně přístupných místech
- Dočasné uzavření restaurací, barů a klubů
- Školy s výjimkou mateřských přecházejí na distanční výuku
- Omezení shromažďování na 6 osob
- Roušky povinné na zastávkách veřejné dopravy

Vláda na tiskové konferenci představila nové restrikce, které začnou platit od středy. Od středy přejdou všechny školy kromě mateřských na distanční výuku. Otevřeny budou znovu 2. listopadu. „Od středy se zakazuje i výjimka vyjednaná pro praktické vyučování. Zakazuje se osobní přítomnost žáků prvního i druhého stupně,“ uvedl ministr školství Plaga.

Zavření restaurací, barů a klubů

Od středy se dočasně uzavřou také všechny bary, restaurace i kluby. Omezení bude platné do 3. listopadu. „Uzavřeme prostor restaurací a zůstane jen take away,” oznámil po jednání vlády premiér Andrej Babiš. Vláda k tomuto kroku přistoupila kvůli tomu, že se lidé po zavírací době restaurace přesouvali před ni, kde ve skupinkách pokračovali v hovoru.

Výdejní okénka budou smět fungovat do 20:00. Otevřeny budou hotelové restaurace, které budou hostům k dispozici taktéž do osmi hodin do večera.

Doporučeno
CVVM: Méně než polovina Čechů věří v účinnost opatření proti koronaviru CVVM: Méně než polovina Čechů věří v účinnost opatření proti koronaviru 12. října 2020 18:58
Domů
Sdílet
Diskuse