Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 27. 2. 2021 svátek má Alexandr

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Politika - Česko
3
Vojtěch Vanda
26. říjen 2020, 16:33
Čas čtení: 1:34

Bývalý předseda Milionu chvilek založil nový spolek. Bude se jmenovat Pro ČR

Mikuláš Minář se připravuje na svou politickou kariéru. Asi měsíc po ohlášení svých politických ambic založil nový spolek.

Vojtěch Vanda
26. říjen 2020, 16:33
Čas čtení: 1:34
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Bývalý předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář má nový spolek. Nové uskupení nese název Pro ČR, a podle veřejného rejstříku byl zapsán 19. září. Minář je zde veden jako jeho předseda od 16. října, původním zakládajícím předsedou je Pavel Hošek, který je, jak uvádí Lidovky, členem vedení Nadace Světový Étos - Centrum Prokopios.

 

 

Ve veřejném rejstříku je dále uveden i účel nově vzniklého spolku. „Účelem Spolku je spojovat a podporovat lidi a iniciativy odhodlané dělat PRO ČR to nejlepší, co bude v jejich silách,“ je uvedeno v popisu.

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1744 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Co stojí za jměním nejbohatší rodiny světa? Levné produkty. Bohatství vlastníků řetězce Walmart přitom vzešlo ze smůlyCo stojí za jměním nejbohatší rodiny světa? Levné produkty. Bohatství vlastníků řetězce Walmart přitom vzešlo ze smůly
Šéf Oktagonu MMA: Pokud se někdo může stát šampionem 3 divizí, je to Ivan BuchingerŠéf Oktagonu MMA: Pokud se někdo může stát šampionem 3 divizí, je to Ivan Buchinger
Z ulice na vrchol: Vycházející hvězda Oktagonu MMA Tadeáš „Mawar“ Růžička si klade velké cíle (Rozhovor)Z ulice na vrchol: Vycházející hvězda Oktagonu MMA Tadeáš „Mawar“ Růžička si klade velké cíle (Rozhovor)
VÍCE

Mezi „to nejlepší“ spolek zahrnuje „zajímat se o lidi a svět okolo sebe, přemýšlet o problémech naší země a o jejich příčinách, diskutovat veřejně i v soukromí o možných řešeních, vytvářet vize žádoucí změny, angažovat se v jejich prosazování, rozvíjet vzdělávací a osvětovou činnost a jinak všestranně podporovat a kultivovat chuť žít.“

 

A popisek k tomu, jak si členové spolku představují Českou republiku, pokračuje: „Sníme o zemi s kvalitními politiky i aktivními občany. Sníme o zemi rozkvétající: svobodné i zodpovědné, spravedlivé i bezpečné, o zemi, kde se na nikoho nezapomíná. Věříme, že pokud se v tomto úsilí o pozitivní proměnu naší země spojí lidé, kteří to vidí stejně, vytvoří společně sílu, která promění Českou republiku k lepšímu,“ stojí v něm.

Pro ČR ve volbách

Mikuláš Minář odešel z Milionu chvilek hned na konci září, aby na začátku dalšího měsíce oznámil své politické ambice s novým spolkem. Jeho záměrem je kandidovat v dalších parlamentních volbách, v nichž by chtěl uspět s přispěním „nerozhodných“ voličů vládních stran a přitáhnout k volbám nevoliče. Společně s opozicí by pak rád volby vyhrál.

 

 

„Víte, za poslední tři roky jsem navštívil mnoho měst, městeček a vesnic. Mluvil jsem a psal jsem si s tisíci lidí. To vás změní. Zjistil jsem, že polovina lidí nemá koho volit. Mnozí proto ani k volbám nejdou. Další to hážou hnutí ANO, protože nevidí alternativu,“ napsal Minář na Facebook poté, co odhlásil svůj odchod z Milionu chvilek. 

 

 

„Milí přátelé, věřím, že to můžeme dokázat. Jsme odhodláni projet tuto zemi křížem krážem, naslouchat lidem a dát jim hlas. Protože když se nám povede dát lidem naději, když uvidí, že se na ně nekašle a nezapomíná, rádi svým hlasem podpoří lepší budoucnost pro naši zemi a pro své děti či vnoučata. Věřím, že za rok budeme společně se současnou opozicí slavit přesvědčivé vítězství ve velkých volbách. Vítr se otáčí. My to dáme!“ burcoval 5. října Minář.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: twitter.com/MinarMikulas Tagy: česko, Milion chvilek pro demokracii, Mikuláš Minář, Pro ČR
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
News
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.