Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Neděle 11. 4. 2021 svátek má Izabela

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?

Válka o 10 000 eur, legendární bojovníci i mladí talenti. Toto byl turnaj Oktagon Underground: Last Man Standing

Sobotní turnaj Oktagon Underground: Last Man Standing přinesl mnoho fantastických bitev.

28. únor 2021, 0:12 Čas čtení: 4:32
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Válka o 10 000 eur, legendární bojovníci i mladí talenti. Toto byl turnaj Oktagon Underground: Last Man Standing
Zdroj: Oktagon MMA
Sport - Slovensko
0
Ondřej Jarůšek
28. únor 2021, 0:12
Čas čtení: 4:32

Válka o 10 000 eur, legendární bojovníci i mladí talenti. Toto byl turnaj Oktagon Underground: Last Man Standing

Sobotní turnaj Oktagon Underground: Last Man Standing přinesl mnoho fantastických bitev.

Ondřej Jarůšek
28. únor 2021, 0:12
Čas čtení: 4:32
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Válka o 10 000 eur, legendární bojovníci i mladí talenti. Toto byl turnaj Oktagon Underground: Last Man Standing
Zdroj: Oktagon MMA

Osm členů pyramidy, jeden vítěz, 10 tisíc eur. A malé rukavice. V tomto duchu se neslo volné pokračování loňského úspěšného projektu Oktagon Underground, které tentokrát dostalo podnázev Last Man Standing. Představila se na něm postojářská elita z Česka, Slovenska i zahraničí a kromě samotných pyramidových zápasů se fanoušci stali svědky také doprovodných super fightů, v nichž jsme viděli jak domácí legendy, tak i mladé talenty.

 

 

Zdroj: Oktagon MMA

 

Galavečer otevřel první z nachystaných reserve fightů Jan Pajtaš vs. Andrej Šimkulič. Ti se postarali o boj plný ostrých výměn a nechyběl ani povedený knockdown v závěru třetího kola. Jeho autorem byl Pajtaš, který poslal Šimkuliče k zemi tvrdou pravačkou. Tři kola však o vítězi podle bodových rozhodčích nerozhodla, a tak přišel na řadu extra round.

 

Zde se rozhodujícím momentem stalo Šimkuličovo koleno, kterým Pajtaše trefil do oblasti žeber a český borec šel k zemi. Z té se ještě postavil, ale zvrátit zápas už nedokázal. Z výhry se tak nakonec radoval Andrej Šimkulič.

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1875 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Z nového X6 M Competition nám spadla čelist. 625koňové BMW popírá fyzikální zákonyZ nového X6 M Competition nám spadla čelist. 625koňové BMW popírá fyzikální zákony
Blatný je jen další v řadě. V Babišově vládě skončilo už těchto 10 ministrůBlatný je jen další v řadě. V Babišově vládě skončilo už těchto 10 ministrů
Ruské tanky směřují k Ukrajině. Má se Kyjev obávat a o co jde Putinovi? Ruské tanky směřují k Ukrajině. Má se Kyjev obávat a o co jde Putinovi?
VÍCE

 

Druhým reserve fight patřil Ladislavu Krištůfkovi a Štefanu Mészárosovi a o atraktivní podívanou nebyla nouze ani v tomto případě. V druhém kole uštědřil Krištůfek svému soupeře krásný knockdown a tempo nepolevovalo ani v posledním, třetím kole. Ukončení před limitem jsme sice neviděli, senzační bitvu ale ano. Jako vítěz z ní odešel 3:0 na body Ladislav Krištůfek.

 

 

Do prvního pyramidového zápasu nastoupili britský buldok Bailey Sugden a mladá hvězda Vašek Sivák. „Bad Boy“ v tomto zápase dle očekávání potvrdil pozici favorita a z boje si odnesl zaslouženou výhru 2:0 na body. Vzdorovitého Brita trefoval skvělými údery, ten ale vše ustál a rány dokázal opětovat. Sivákovi způsobil i tržnou ránu nad pravým okem. Na vítězství to ale nestačilo.

 

Zajímavý moment přišel po samotném boji, kdy Vašek Sivák na postojový zápas vyzval Samuela „Piráta“ Krištofiče, který o něm před začátkem turnaje řekl, že je dle jeho názoru „přeceňovaný“. Borci si však toto nedorozumění vyříkali a k žádnému vzájemnému střetu borců z úplně jiných váhových kategorií nedojde.

 

Přestože si Sivák vybojoval postup do semifinále, nakonec byl bohužel nucen z pyramidy odstoupit kvůli poraněné noze a stehům nad okem. V semifinále jej tak nahradil Krištůfek

 

Zdroj: Oktagon MMA

 

 

Michael Krčmáč a Ladislav Lengál. Tak zněla jména autorů druhého pyramidového zápasu. Žádné KO se nekonalo, ovšem po třech kolech měli bodoví rozhodčí velmi jednoduchou práci a vítězství 3:0 na body jednoznačně přiřkli Michaelu Krčmářovi, který dominoval po celou dobu zápasu.

 

První předčasné ukončení večera přinesl zápas Milana Paleše s německým borcem Carstenem Ringlerem. Slovenský bojovník poslal soupeře v druhém kole do počítání a svou práci dokonal v kole třetím, kdy šel Ringler k zemi znovu a jeho roh se rozhodl hodit do klece ručník. Skvělý výkon na straně Paleše.

 

Ze Španělska se přišel o slávu a peníze pobít Marc Dass Rey, kterému se ve čtvrtfinále postavil Marco Novák. Přestřelky z předešlých bojů vystřídala spíše taktická a vyrovnaná bitva, na jejímž konci ruku po výhře 3:0 na body zvedal Španěl. Jak se však diváci později dozvěděli, kvůli tržné ráně nad okem nebyl Španěl schopen nastoupit do semifinále.

 

Zdroj: Oktagon MMA

 

Aktéry prvního super fightu se stali Andy Čechovský a Chorvat Teo Mikelič. Ti si údery vyměňovali celá tři kola, na jejichž konci nebylo zcela jasné, zda rozhodčí vyhlásí vítěze, anebo extra round. Jeden z bodových nakonec viděl zápas jako remízu, další dva se však přiklonili na stranu Chorvata, který se tak domů odvezl výhru 2:0 na body.

 

Jediný ženský zápas večera patřil Viktorii Bulínové, která boj přijala na poslední chvíli, a Kláře Strnadové. Dámy si nic nedarovaly a divákům se naskytl pohled na další vyrovnanou bitvu. Bodoví rozhodčí však měli o vítězce jasno – 3:0 na body zvítězila Klára Strnadová, čest však patří i její soupeřce Viktorii Bulínové.

 

Ohromně tvrdého knockoutu jsme se dočkali ve třetím super fightu večera, v němž síly poměřili Melvin Mané a Patrik Križan. První z jmenovaných ve třetím kole zápas rozhodl nádherně protaženou pravačkou, kterou Mané trefil soupeře přímo na bradu. Ten se jen bezvládně skácel k zemi. Viz video níže.

 

Zdroj: Oktagon MMA

 

První semifinálový boj přinesl střet Michaela Krčmáře s Ladislavem Krištůfkem, který nahradil zraněného Vaška Siváka. Přestože jsou Krčmář a Krištůfek kamarádi, v kleci to nebylo znát a rozhodně se nijak nešetřili. Právě naopak. Nekompromisní bitva nakonec došla až do posledního kola, po jehož konci se prvním finalistou stal Michael Krčmář.

 

O druhém finalistovi rozhodl další semifinálový duel, ve kterém se potkali Milan Paleš a Andrej Šimkulič, který byl náhradou za zraněného Španěla. „Minči“ však ani tentokrát nezaváhal, ve druhém kole dokázal Šimkuliče ukončit a zajistil si tak cestu do vysněného finále.

 

Jedním z hlavních taháků večera se stal zápas Fabiána Fapša s Matějem Kozubovským. Fapšo potvrdil svou přezdívku „Tank“, jelikož Kozubovského poslal v prvním kole hned dvakrát k zemi. Role se však do jisté míry vyměnily v druhém kole, kdy Fapšo sebevědomě uhýbal před údery Kozubovského, který jej však nakonec přesně trefil a slovenský bijec šel do počítání.

 

Ve třetím kole se zdálo, že otěže začíná pěvně přebírat Kozubovský, pak ale Fapšo vystřelil další tvrdou pravačku, po níž byl Kozubovský opět počítán. Slovenský „Tank“ si tak po neskutečné bitvě připsal vítězství 3:0 na body.

 

Zdroj: Oktagon MMA

 

Tomáše Hrona není zřejmě třeba fanouškům bojových sportů představovat. Domácí legenda má na kontě přes sto bitev a na turnaji Last Man Standing se utkal s bezmála 130kilovým Srbem Mitričem. Ten překvapil hned úvodu, kdy Hrona poslal do počítání prvním úderem a potvrdil tak rčení „kdo má vanu, ten má ránu“.

 

Hron však uplatnil své obrovské zkušenosti, z pádu se oklepal a dařilo se mi Mitriče trefovat přesnými údery. Oba borci stupňovali tempo zápasu až do třetího kola, po jehož konci bodoví rozhodčí vyhlásili extra round. V něm Hron utrpěl tržnou ránu na čele, přesto však válčil až do poslední sekundy. Dva ze tří bodových rozhodčí nicméně nakonec za vítěze označili srbského bojovníka.

 

Zápas století postojářské scény. Takovou přezdívku si před turnajem vysloužila bitva dvou skutečně zvučných jmen thajského boxu – Vladimíra Moravčíka a Igora Daniše. Dlouhého trvání však zápas neměl. K závěru prvního kola totiž Moravčík trefil Daniše přesnou levačkou na spodek a bylo dobojováno. Nádherné KO.

 

Pak už přišel čas na finále pyramidy, na které všichni fanoušci čekali. V tom proti sobě stanuli Milan Paleš a Michael Krčmář, kteří se pobili o výhru ve výši 10 tisíc eur. Očekávaný zápas v závěru prvního kola ale přerušil nepříjemný eye poke, kterého se nechtěně dopustil Krčmář a do poslední chvíle nebylo jasné, zda bude moct Paleš dále bojovat. Ten se ale rozhodl pokračovat.

 

Borci si sahali na samé dno a do svého třetího zápasu večera dávali naprosto vše. Důležitý moment přišel ve třetím kole, kdy Paleš poslal po úderu pravačkou Krčmáře do počítání a právě i díky tomu si zajistil výhru 3:0 na body. Milan Paleš se tak stal právoplatným vítězem pyramidy Last Man Standing a kromě velkého poháru si odnesl i šek na 10 tisíc eur.

 

Zdroj: Oktagon MMA

Oktagon 22 již brzy

Jedna akce skončila a další už se blíží. Již 27. března se totiž uskuteční turnaj Oktagon 22, jehož zlatým hřebem se stane titulový zápas šampiona Karlose Vémoly se slovenským vyzývatelem Milanem Ďatelinkou. Dále zde uvidíme bitvu Samuela Krištofiče s Alexem Lohorém a spoustu dalších zajímavých duelů.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
1 Z nového X6 M Competition nám spadla čelist. 625koňové BMW popírá fyzikální zákony
2 Konec nouzového stavu: Co všechno se od pondělí změní?
3 Vědci z USA tvrdí, že našli pátou základní fyzikální sílu
4 Slovák měl doma 18 kilo marihuany, hrozí mu 25 let vězení. Sušinu ukrýval v krabicích, ve vědrech i v zavařovacích sklenicích
5 Registrace k očkování pro lidi nad 65 let se spustí 14. dubna
1 Rozvolnění: Tyto restrikce se mění od pondělí 12. dubna
2 Vědci z USA tvrdí, že našli pátou základní fyzikální sílu
3 KDU-ČSL žádá předčasné volby. Jak to vidí ostatní strany?
4 V patnácti jí řekli, že je pro modeling moc „tlustá.“ Dnes česká modelka Jana Plesníková pracuje po celém světě (Rozhovor)
5 Sčítání lidu 2021: Jak vyplnit formulář, kde jej sehnat a na co se připravit
1 Obrysy křivek i odhalené pozadí. Značka Mugler představila pokračování sexappealem nabité kolekce jaro/léto 2021
2 Nový film režiséra Lidské stonožky možná nikdy neuvidíme. Je tak nevhodný, že jej odmítají všichni distributoři
3 Únik dat Facebooku se týká i více než 1,3 milionu Čechů
4 V Iráku se narodil chlapeček s třemi penisy. Lékaři tvrdí, že jde o první zdokumentovaný případ na světě
5 Spojené státy zvedají varovný prst pro Rusko. Žádají, aby Moskva přestala „zastrašovat“ Ukrajinu
1 Jasminu Alagič znechutil vlastní manžel Rytmus i komička Simona: Drahý Paťko, svou reakcí jsi za ní skočil na dno
2 Vláda udělila výjimky pohybu pro některé okresy. V této mapě zjistíš, které to jsou
3 Obrysy křivek i odhalené pozadí. Značka Mugler představila pokračování sexappealem nabité kolekce jaro/léto 2021
4 Sčítání lidu 2021: Jak vyplnit formulář, kde jej sehnat a na co se připravit
5 Česká sériová vražedkyně s přezdívkou Krvavá blondýna vraždila pouze muže. Charakterizovala ji bezcitnost a arogance
více z témy sport
Karlos Vémola znovu vítězí! V očekávané bitvě uškrtil Milana Ďatelinku v 1. koleKarlos Vémola znovu vítězí! V očekávané bitvě uškrtil Milana Ďatelinku v 1. kole
Fotbalisté Juventusu v době pandemie zorganizovali ilegální party s desítkami lidí. Toto je jejich trestFotbalisté Juventusu v době pandemie zorganizovali ilegální party s desítkami lidí. Toto je jejich trest
Bývalý olympionik přišel během MMA zápasu o prst. Sám si nepamatuje, jak se to staloBývalý olympionik přišel během MMA zápasu o prst. Sám si nepamatuje, jak se to stalo
více článků
Sponzorované články
Může pití alkoholu přispět ke vzniku rakoviny?Může pití alkoholu přispět ke vzniku rakoviny?
Toto je 10 nejzajímavějších párů tenisek s cenovkou do 2 600 korun pro muže i ženy Toto je 10 nejzajímavějších párů tenisek s cenovkou do 2 600 korun pro muže i ženy
Práce a hraní her má jedno společné. Poradíme ti, jak se lépe soustředit na obojíPráce a hraní her má jedno společné. Poradíme ti, jak se lépe soustředit na obojí
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Karlos Vémola se bude bít s policistou z Norska. Oktagon 17 láká na spoustu skvělých zápasůKarlos Vémola se bude bít s policistou z Norska. Oktagon 17 láká na spoustu skvělých zápasů
Oktagon přichází s unikátním projektem Oktagon Underground. Mezinárodní turnaje začnou po zvolnění nejpřísnějších podmínekOktagon přichází s unikátním projektem Oktagon Underground. Mezinárodní turnaje začnou po zvolnění nejpřísnějších podmínek
Tito bojovníci z Česka a Slovenska se na turnaji Oktagon Underground poperou o více než 200 000 korunTito bojovníci z Česka a Slovenska se na turnaji Oktagon Underground poperou o více než 200 000 korun
Prosby fanoušků vyslyšeny! Karlos Vémola se pobije se svým rivalem Václavem MikuláškemProsby fanoušků vyslyšeny! Karlos Vémola se pobije se svým rivalem Václavem Mikuláškem
Drastické hubnutí v MMA: Někteří bojovníci už zemřeli, řešení ale není jednoduchéDrastické hubnutí v MMA: Někteří bojovníci už zemřeli, řešení ale není jednoduché
Oktagon 22: Karlos Vémola nedal Ďatelinkovi šanci a opět naprosto dominoval, prvotřídní výkony podali i další bojovníciOktagon 22: Karlos Vémola nedal Ďatelinkovi šanci a opět naprosto dominoval, prvotřídní výkony podali i další bojovníci
Karlos Vémola znovu vítězí! V očekávané bitvě uškrtil Milana Ďatelinku v 1. koleKarlos Vémola znovu vítězí! V očekávané bitvě uškrtil Milana Ďatelinku v 1. kole
Video: Brutální faul ve slovenské hokejové lize. Útočník zákroku skončil na JIP s otřesem mozku a zlomeninamiVideo: Brutální faul ve slovenské hokejové lize. Útočník zákroku skončil na JIP s otřesem mozku a zlomeninami
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.