Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
31. března 2021 14:00
Čas čtení 3:30
Vojtěch Vanda

Flegr: Čtvrtá vlna brzy skončí. Léto bude ve znamení boje s dezinformátory a cizími mutacemi

Flegr: Čtvrtá vlna brzy skončí. Léto bude ve znamení boje s dezinformátory a cizími mutacemi
Zdroj: s povolením Jaroslava Flegra
NEWS JAROSLAV FLEGR KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Evoluční biolog Jaroslav Flegr se v rámci svého blogu již počtvrté vyjádřil k tomu, jak bude podle něj probíhat koronavirová pandemie.

Už je to rok, co profesor Přírodovědné fakulty Univerzity Karlovy Jaroslav Flegr poprvé předpověděl, jak se bude vyvíjet koronavirová pandemie. Proto se rozhodl, že na výročí své první předpovědi vydá na svém blogu na iDNES.cz již čtvrtou prognózu, v níž samozřejmě i bilancoval, co se mu předpovědět podařilo a co ne.

Doporučeno
Flegr: Celkově zemřelo na covid již 34 tisíc osob, přestaňme si lhát Flegr: Celkově zemřelo na covid již 34 tisíc osob, přestaňme si lhát 23. března 2021 11:20

Podle Flegra minulý rok dobře odhadl, že poklesne infekčnost viru a převládnou jeho méně agresivní mutace, a že se s návratem dětí do škol epidemie rozjede. Co se mu zas tak moc nepovedlo byl odhad času, kdy se agresivnější viry dostanou do Čech, ani odhad vzrůstu nakažených – na podzim očekával 2 000 nakažených, v Česku jich bylo 13 tisíc

Domů
Sdílet
Diskuse