Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Středa 25. 5. 2022 svátek má Viola

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
News

V Praze se natáčí nejdražší film z produkce Netflixu. Hrají v něm Ryan Gosling a Chris Evans

Snímek The Gray Man bude stát 200 milionů dolarů a jeho děj se bude odehrávat v hlavním městě Česka.

Adam Smeták
5. červenec 2021, 9:22 Čas čtení: 2:33
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
V Praze se natáčí nejdražší film z produkce Netflixu. Hrají v něm Ryan Gosling a Chris Evans
Zdroj: Jeff Kravitz/Getty Images + Walt Disney Pictures
News
1
Adam Smeták
5. červenec 2021, 9:22
Čas čtení: 2:33

V Praze se natáčí nejdražší film z produkce Netflixu. Hrají v něm Ryan Gosling a Chris Evans

Snímek The Gray Man bude stát 200 milionů dolarů a jeho děj se bude odehrávat v hlavním městě Česka.

Adam Smeták
5. červenec 2021, 9:22
Čas čtení: 2:33
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
V Praze se natáčí nejdražší film z produkce Netflixu. Hrají v něm Ryan Gosling a Chris Evans
Zdroj: Jeff Kravitz/Getty Images + Walt Disney Pictures
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

V Praze se momentálně natáčí nejdražší film z produkce Netflixu – The Gray Man. Hrají v něm hvězdy jako Ryanem Gosling a Chris Evans, kterým bude sekundovat historické centrum našeho hlavního města. Natáčení bude probíhat od 2. do 18. července a obyvatelé Prahy by se tak měli připravit na omezení v centru. Natáčet se bude v ulici Dukelských hrdinů, u Mánesova mostu, v okolí Rudolfina včetně Kaprovy ulice, na Dvořákově nábřeží s Pařížskou ulici a nakonec i na náměstí Republiky. 

 

Praha ve filmových produkcích Hollywoodu vystupuje často, mnohdy ale pouze jako kulisa a v našem hlavním městě se příběh filmu neodehrává. V případě snímku The Gray Man to ale bude jinak. Děj filmu se bude odehrávat přímo v Praze a navíc půjde o dosud nejdražší počin od Netflixu. Produkce na něj vyhradila 200 milionů dolarů (zhruba 4,3 miliardy korun).

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 3506 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Test menstruačních kalhotek: To, že neprotečou, nestačí. Důležité jsou i inkluzivní velikostiTest menstruačních kalhotek: To, že neprotečou, nestačí. Důležité jsou i inkluzivní velikosti
Chronický únavový syndrom není výmluva ani obyčejná únava. Jak ho poznat a jak s ním bojovat?Chronický únavový syndrom není výmluva ani obyčejná únava. Jak ho poznat a jak s ním bojovat?
Lou Ferrigno: život legendy, které záviděl také Arnold SchwarzeneggerLou Ferrigno: život legendy, které záviděl také Arnold Schwarzenegger
VÍCE

Velkofilm se bude v Praze natáčet na čtyři etapy

Celé natáčení bude probíhat ve čtyřech etapách, přičemž se točit bude hlavně o víkendu a nynějším prodlouženém víkendu tak, aby filmaři do života Pražanů zasáhli co nejméně. Omezení budou znát především v oblasti dopravy. Výměnou za to Praha dostane nejen hezkou filmovou reklamu, ale také solidní příspěvek do své kasy.  

 

„Každá produkce musí vedle povinných standardních poplatků za zábor veřejného prostranství také přispět i do Bezpečnostního fondu Prahy 1. Filmový projekt The Gray Man do něho vloží téměř dva miliony korun, podobnou částku odvede i z povinných poplatků. Na základě jednání s radním Richardem Burešem (ODS) produkce navíc přispěje částkou jednoho milionu korun na rozvoj veřejného prostoru Prahy 1,“ píše městská část na svém webu.

 

Velkofilm The Gray Man natočí režiséři Anthony a Joe Russo, které musí znát každý fanoušek Marvelu. Stojí totiž mimo jiné za snímkem Avengers: Endgame. Film, který natáčí aktuálně v Praze je založen na stejnojmenné novele od Marka Greaneyho, přičemž zápletka je jednoduchá.

 

Hlavním hrdinou je Court Gentry, veterán CIA, kterého podvedla jeho vlastní agentura, a tak se stal uprchlíkem. K jeho dopadení je pověřen bývalý kolega Lloyd Hansen. V havních rolích špionážního thrilleru se kromě Goslinga a Evanse představí Jessica Henwick nebo Billy Bob Thornton.

 


První etapa o prodlouženém víkendu (od 2. do 6. července)

První část natáčení je již v plném proudu. Točilo a točit se bude na náměstí Jana Palacha od ulice Na rejdišti po ulici Kaprova, na Čechově mostě, Dvořákově nábřeží od ulice Kozí a Dušní do ulice U milosrdných. Uzavřena bude také ulice Břehová, Pařížská či Bílkova.

 

„Z důvodu filmového natáčení dochází od pátku 2. července 2021 (přibližně od 23.30 hodin) do úterý 6. července 2021 (přibližně do 23:30 hodin) k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úsecích Národní divadlo – Právnická fakulta – Čechův most a Staroměstská – Malostranská. K obousměrnému přerušení provozu tramvají dojde také v úseku Strossmayerovo náměstí – Výstaviště Holešovice.“ vzkazuje cestujícím DPP. 

 

Druhá etapa o dalším víkendu (od 9. do 12. července)

V pátek 9. července se bude natáčet na Čechově mostě, na Dvořákově nábřeží a v ulicích Kozí, Dušní, U milosrdných, 17. listopadu, Břehová, Pařížská a Bílkova. O den později se uzavře náměstí Jana Palacha, ulice Na rejdišti, Kaprova, Čechův most, Dvořákovo nábřeží, ulic Kozí, Dušní, U milosrdných, 17. listopadu, Břehová, Pařížská a Bílkova. V sobotu 11. července bude uzavřeno náměstí Jana Palacha, ulice Na rejdišti a Kaprova. A nakonec v neděli filmaři obsadí Čechův most, Dvořákovo nábřeží, ulici Kozí, Dušní, U milosrdných, 17. listopadu, Břehovou, Pařížskou a Bílkovu.

„Od 8. července 2021 (přibližně od 23.30 hodin) do pondělí 12. července 2021 (přibližně do 23.30 hodin) dojde k obousměrnému přerušení provozu tramvají v oblasti zastávky Právnická fakulta,“ informuje DPP.

 

Třetí etapa bude ve všední dny (od 15. do 16. července)

Ve čtvrtek a pátek 15. a 16. července se bude točit na náměstí Republiky a v okolních ulicích V Celnici, Na Florenci a Hybernská. 

„Od středy 14. července 2021 (přibližně od 23.30 hodin) do pátku 16. července 2021 (přibližně do 24.00 hodin) dojde k obousměrnému přerušení provozu tramvají v oblasti náměstí Republiky,“ informuje DPP.

 

Poslední etapa bude opět o víkendu (od 17. do 18. července)

Natáčení v Praze skončí o třetím červencovém víkendu na náměstí Jana Palacha od ulice Na rejdišti po ulici Kaprova.

 „Z důvodu filmového natáčení dochází od 17. července 2021 (přibližně od 0.00 hodin) do 18. července 2021 (přibližně 24.00 hodin) k dočasnému přerušení provozu tramvají v oblasti zastávky Právnická fakulta,“ píše DPP.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Jeff Kravitz/Getty Images + Walt Disney Pictures
NAHORU
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu news
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Dostávej upozornění na aktuální události, jako je tato. Zapnout upozornění
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít