Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
6. srpna 2021 16:46
Čas čtení 1:10
Vojtěch Vanda

Sněmovna odmítla posílit práva homosexuálních párů. Rozhodovala o pěstounské péči

Sněmovna odmítla posílit práva homosexuálních párů. Rozhodovala o pěstounské péči
Zdroj: Getty Images/Ollie Millington
NEWS LGBTQ+ LIDÉ
Uložit Uložené

Poslanecká sněmovna neposílila práva homosexuálních menšin. Návrh neprošel o tři hlasy.

Lidé, kteří žijí v nesezdaných párech, se nebudou moci stát pěstouny. Platí to tak nejen pro heterosexuální páry, které se nevzaly, ale hlavně pro osoby řadící se k sexuálním menšinám, které mohou vstupovat pouze do registrovaného partnerství. K přijetí návrhu poslankyně Karly Šlechtové (ANO) chyběly pouhé tři hlasy.

Doporučeno
„LGBT jsou slepá vývojová větev. Dlouho tu nebudou,“ napsal lékař Pollert. Snesla se na něj vlna kritiky „LGBT jsou slepá vývojová větev. Dlouho tu nebudou,“ napsal lékař Pollert. Snesla se na něj vlna kritiky 6. srpna 2021 13:22

Z přítomných 113 poslanců hlasovalo pro přijetí návrhu 54, potřeba ale bylo 57 hlasů. Pro byla většina poslanců ANO, Piráti, tři poslanci ČSSD, dva z TOP 09 a dva z hnutí STAN. Proti byla ODS, SPD, KDU-ČSL a komunisté. Jedenáct poslanců ANO se zdrželo. Navrhovatelka Šlachtová u hlasování také nebyla přítomna.

Domů
Sdílet
Diskuse