Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. prosince 2021 8:07
Čas čtení 0:57
Radim Šlechta

15letý chlapec střílel na škole v Michiganu, útok si vyžádal 3 oběti na životech a 8 zraněných

15letý chlapec střílel na škole v Michiganu, útok si vyžádal 3 oběti na životech a 8 zraněných
Zdroj: TASR/AP
NEWS
Uložit Uložené

Střelecký útok patnáctiletého chlapce na základní škole nedaleko Detroitu si vyžádal tři oběti. Zbraň získal od svého otce.

Aktualizace: Dle původních informací bylo zraněno šest lidí, později bylo potvrzeno osm zraněných.

Šerif z Oakland County v americkém Michiganu oznámil, že po útoku patnáctiletého chlapce na druhém stupni zemřeli tři lidé, dalších osm bylo zraněno. Mladík, který v americké škole měl střílet, studoval druhý ročník střední školy. Šerif Michael McCabe Fox 2 oznámil, že krátce před jednou hodinou, kdy k útoku došlo, obdržel na stovku telefonátů.

Během střelného útoku patnáctiletého chlapce zemřel šestnáctiletý Tate Myre, který nezvládl převoz do nemocnice, čtrnáctiletá Hana St. Juliana a Madisyn Baldwin v sedmnácti letech. Podle šerifa Michael Bouchard v minulosti neexistovaly žádné náznaky, podle nichž by šel podobný útok předpovědět. 

Doporučeno
Riziko poporodní deprese vzniká až u čtvrtiny žen v Česku. Popisujeme, proč k nim dochází a kam se obrátit Riziko poporodní deprese vzniká až u čtvrtiny žen v Česku. Popisujeme, proč k nim dochází a kam se obrátit 29. listopadu 2021 7:00

„Policisté odebrali podezřelému 9mm pistoli Sig Sauer, která byla stále nabitá a měla 7 nábojů. Když mu ji sebrali, šel zrovna po chodbě. Předešlo se tak riziku, že by střelil dalších sedm lidí,“ řekl Bouchard. Policie podle něj vzala střelce okamžitě do vazby. Vražednou zbraň měl útočník, jehož jméno policie zatím nezveřejnila získat od svého otce, který si ji pořídil v pátek.

Oxford High School je střední škola v obci Oxford Township severně od Detroitu, ve které žije přibližně 22 tisíc lidí. Podle šerifa se pravděpodobně jedná o útok jednotlivce, neštěstí s podobným motivem by se tedy v budoucnosti nemělo opakovat.

„Komunitě Oxford Township dává naše kancelář k dispozici veškeré naše zdroje a advokáty. Budeme podporovat rodiny obětí a pokusíme se zajistit, aby se v budoucnosti nic podobného neopakovalo,“ řekla žalobkyně Karen McDonald.

Domů
Sdílet
Diskuse