Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
14. prosince 2021 8:51
Čas čtení 1:04
Ilona Hobzová

Odpadková skvrna o velikosti Francie je domovem pro stále větší počet organismů. Plave v ní 79 tisíc tun plastu

Odpadková skvrna o velikosti Francie je domovem pro stále větší počet organismů. Plave v ní 79 tisíc tun plastu
Zdroj: Unsplash/Naja Bertolt Jensen/volně k užití
ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Velká tichomořská odpadková skvrna se stala novým domovem pro některé organismy.

Vědci objevili živočichy a rostliny, kterým se daří na plastových troskách na otevřeném oceánu v oblasti, která je známá označením Velká tichomořská odpadková skvrna. O nové studii informoval britský deník The Times.

Je to obrovský pomník lidské bezohlednosti. V oceánu plave vrstva plastového odpadu o rozloze více než trojnásobku Francie. Pro stále větší počet organismů je však velká tichomořská odpadková skvrna něčím jiným – jejich domovem“, píše The Times. 

Doporučeno
Největší útok žraloků v historii. Zabili zhruba 150 lidí, na hladině plavaly ukousnuté části těl Největší útok žraloků v historii. Zabili zhruba 150 lidí, na hladině plavaly ukousnuté části těl 8. prosince 2021 16:30

Velká tichomořská odpadková skvrna je jedním ze světových gyrů, tedy oblastí, kde se vinou cirkulace proudů hromadí odpadky. Takových gyrů existuje nejméně pět, tichomořská odpadková skvrna, skládající se především z obrovského množství úlomků plastů a chemických kalů, je největší. Odhadem podle BBC obsahuje 79 tisíc tun plovoucího plastu. 

Domů
Sdílet
Diskuse