Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
2. dubna 2022 8:30
Čas čtení 2:45
Adéla Ježková

Kam na výlet: Archeopark pod Pálavou zaujme expozicí i designem

Kam na výlet: Archeopark pod Pálavou zaujme expozicí i designem
Zdroj: REFRESHER/ Adéla Ježková
REFRESHER KAM NA VÝLET KAM NA VÝLET JIHOMORAVSKÝ KRAJ
Uložit Uložené

Vydej se s Refresherem na výlet!

Počasí aktuálně není nic moc. Prší a ochladilo se tak o dvacet stupňů. Proto se na dnešní výlet nebudeme hnát nikam do hor, ale zůstaneme hezky uvnitř. Navštívíme totiž Archeopark Pavlov – unikátní muzeum ukryté pod zemí.

Archeopark se nachází v obci Pavlov v Jihomoravském kraji – na úpatí Pavlovských vrchů při pravém břehu vodní nádrže Nové Mlýny asi 8 kilometrů severně od Mikulova.

Přímo u areálu najdeš rozsáhlé bezplatné parkoviště. Dostaneš se sem ale i veřejnou dopravou, stačí nasednout na autobusovou linku s číslem 570, která pendluje mezi Břeclaví a Mikulovem. Vystoupíš na zastávce Pavlov – rozcestí, která je od archeoparku vzdálená zhruba 250 metrů.

pavlov
Zdroj: Wikimedia Commons/ volně k užití

Na návštěvu muzea si vyhraď alespoň 1 až 2 hodiny, je opravdu rozsáhlé a byla by škoda jej dostatečně neocenit. V dubnu je návštěvníkům otevřeno vždy v pátek, sobotu a neděli od  9:00 do 16:00.

Doporučeno
Lesy Českého Švýcarska skrývaly nacistickou podzemní továrnu i koncentrační tábor. Areál je jediný svého druhu v Česku Lesy Českého Švýcarska skrývaly nacistickou podzemní továrnu i koncentrační tábor. Areál je jediný svého druhu v Česku 4. května 2024 8:30

Základní vstupné je 100 Kč, snížené (pro děti do 18 let, studenty, seniory a držitele ZTP a ZTP/P) pak 50 Kč. Kromě individuální prohlídky lze expozici projít i s průvodcem – minimálně vás však musí být 10, maximálně 30 a je nutné se objednat s předstihem. Více informací o vstupném se dozvíš webových stránkách areálu.

Archeopark? Co to je?

Ptáš se možná. Jedná se o archeologické muzeum, které se ve své expozici soustředí na kulturu „lovců mamutů“, tedy Homo sapiens, kteří několik tisíc let žili na svazích hřebene Pálavy v období před 30 000 lety.

V expozici si můžeš prohlédnout jak každodenní život lovců – kamenné a kostěné nástroje, tak i ten duchovní, umělecký a estetický, například prostřednictvím sošek venuší, plastik zvířat či repliky dolnověstonického hrobu přibližující pohřební rituály. Dozvíš se také o raných fázích používání technologií tkaní látek, výroby keramiky či broušení kamene.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
 • Přístup k benefitům
 • Méně reklam
 • 150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
 • Všechny možnosti předplatného Mám slevový kód
  Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
  Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
  a čti vše bez omezení
  Přidej se k předplatitelům
  nebo Odemkni článek přes SMS
  Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 112823 a dočti tento článek.
  Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
  Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
  POSLAT SMS
  Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
  POSLAT SMS
  Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
  POSLAT SMS
  Domů
  Sdílet
  Diskuse