Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
3. dubna 2022 16:42
Čas čtení 1:11
Tereza Šnajdrová

Británie má svého Tinder Swindlera. Muž ženy na seznamkách obral o 4,5 milionu korun, teď jde na 4 roky do vězení

Británie má svého Tinder Swindlera. Muž ženy na seznamkách obral o 4,5 milionu korun, teď jde na 4 roky do vězení
Zdroj: Pexels/cottonbro/volně k užití
NEWS TINDER VELKÁ BRITÁNIE
Uložit Uložené

Brit Frank Adozi se nechal inspirovat podvodníkem Simonem Levievem a z žen na seznamkách vytáhl 4,5 milionu korun. Používal k tomu stejné taktiky, které si mohl vidět ve snímku Tinder Swindler.

Dokumentární snímek Tinder Swindler od Netflixu mapuje činy podvodníka Simona Levieva a může sloužit jako varování před tím, co by se ti mohlo stát na internetových seznamkách. Třiadvacetiletý Brit Frank Adozi jej však naopak pojal jako inspiraci a technikami, které k okradení žen používal Leviev, i on z důvěřivých dívek vymámil 157 000 liber (tedy 4,5 milionu korun). Tamní policie o tom informovala v tiskové zprávě.

Muž se k činu se doznal a byl odsouzen ke 4 letům za mřížemi. Informují o tom i deníky Independent a Notthingham Post

Doporučeno
Tinder Swindler: Příběh podvodníka, který se seznamoval se ženami, jen aby je obral o více než 10 milionů dolarů Tinder Swindler: Příběh podvodníka, který se seznamoval se ženami, jen aby je obral o více než 10 milionů dolarů 4. února 2022 10:30

Třiadvacetiletý Frank Adozi se v pátek doznal k tomu, že napodoboval techniky Simona Levieva z filmu Tinder Swindler a z důvěřivých žen tak vymámil na 157 000 liber (tedy 4,5 milionu korun).

Jedné z žen, s níž se seznámil na internetové seznamce, například tvrdil, že zrovna pracuje na ropné plošině, ale vzal si s sebou špatnou bankovní kartu a k dokončení transakce potřebuje peníze, které mu žena obratem zaslala. Za lup si pak Brit, jenž vystupoval pod falešným jménem Michael McCarthy, dopřával bohatého životního stylu, drahého oblečení, velkého množství šperků a koupil si i vůz značky Range Rover. 

tinder swindler
Zdroj: Policejní oddělení Nottinghamshire

Řekl mi, že jeho žena zemřela a má 13letou dceru, která navštěvuje internátní školu v New Yorku. Přemýšlel o odchodu ze seznamky, neboť se prý obával, že přiláká nesprávné ženy, kterým půjde jen o jeho peníze,“ vypověděla další z podvedených žen, která muži poslala veškeré své úspory ke koupi nového domu.

Když jí je Frank Adozi nevrátil, obrátila se podvedená žena na policii, kde zjistila, že se jedná o hledaného zločince. Britský Tinder Swindler měl okrást minimálně 6 žen a byl odsouzen ke 4 letům za mřížemi. „Romantické podvody jsou obzvláště bezcitný trestný čin. Podvodníci způsobí svým obětem nejen finanční ztráty, ale také obrovské množství citového ublížení a bolesti,“ uvedla tamní policie. 

Domů
Sdílet
Diskuse