Společnost Twitter se zavázala, že inzerentům nebude poskytovat osobní údaje, jako jsou například telefonní čísla a e-mailové adresy. Federální vyšetřovatelé však tvrdí, že sociální síť právě tato pravidla porušila.
Twitter v USA musí zaplatit pokutu 150 milionů dolarů. Úřady totiž společnost obvinily z nezákonného používání a prodeje dat jejích uživatelů k cílení reklam. Federální obchodní komise (FTC) a ministerstvo spravedlnosti tvrdí, že dle nových dokumentů předkládaných u soudu Twitter porušil dohodu, kterou uzavřel s regulátory. Uvedla to stanice BBC.
Společnost se zavázala, že inzerentům nebude poskytovat osobní údaje, jako jsou například telefonní čísla a e-mailové adresy. Federální vyšetřovatelé však tvrdí, že sociální síť právě tato pravidla porušila.
Twitter generuje většinu svých příjmů z reklamy, kterou uživatelům na své platformě zobrazuje. Podle stížnosti, kterou ministerstvo spravedlnosti jménem FTC podalo, začal Twitter v roce 2013 žádat uživatele, aby společnosti poskytli své telefonní číslo či e-mailovou adresu. Důvodem bylo lepší a spolehlivější zabezpečení jejich účtu na této sociální síti.
Stížnost však uvádí, že Twitter získal právě tato data pod záminkou, že lépe zabezpečí jejich účty, ale nakonec je použil také k lepšímu cílení reklam, což v domluvě nebylo. Dle stížnosti se tento krok dotknul více než 140 milionů uživatelů Twitteru a zároveň markantně zvýšil primární zdroj příjmů Twitteru.
Twitter dostal již v prosinci 2020 pokutu 400 000 liber za porušení evropských pravidel ochrany osobních údajů GDPR.