Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Ilona Hobzová ČTK
18. července 2022 20:26
Čas čtení 1:05

Lubomír Volný čelí za výrok o ivermektinu obžalobě, soud ji vrátil k došetření

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Lubomír Volný čelí za výrok o ivermektinu obžalobě, soud ji vrátil k došetření
Zdroj: Volný blok – Česká suverenita

Rozhodnutí není podle informací ČTK pravomocné.

Státní zastupitelství obžalovalo bývalého poslance Lubomíra Volného (Volný blok) za šíření poplašné zprávy kvůli příspěvku na sociálních sítích o léku ivermektin. Soud však obžalobu vrátil k došetření, uvedla dnes Česká televize. Podle informací ČTK není rozhodnutí pravomocné. Státní zástupce proti němu podal stížnost, o které bude rozhodovat pražský městský soud.

Výroky o ivermektinu nebo válce na Ukrajině

Ivermektin se obvykle používá jako antiparazitikum. Volný propagoval přípravek k léčbě covidu-19. Někdejší poslanec ve svém příspěvku tvrdil, že se chystá spiknutí, jehož cílem je diskreditace léku prostřednictvím zabití pacientů. Během koronavirové krize Volný například na sociální sítě napsal:

„Podle mých informací se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu pomocí úmrtí (tedy vraždy) několika pacientů, kteří jej budou užívat. Jste-li jako lékař, lékařka, zdravotník součástí tohoto plánu, NEDĚLEJTE TO!!! Ať už Vám vyhrožují čímkoliv!!! Nejste sám, nejste sama!!!“

Volný se dostal do Sněmovny jako kandidát SPD, později hnutí opustil a vystupoval jako nezařazený poslanec. Policie požádala o jeho vydání ke stíhání loni v květnu. Sněmovna ale o žádosti do podzimních voleb nerozhodla, ačkoliv mandátový a imunitní výbor v červnu jeho vydání doporučil. Podle kuloárových informací se většina poslanců obávala toho, že by Volný využil situaci k dlouhým projevům. Poslanec tvrdil, že chce být vydán, aby, jak uvedl, „všechna pravdivá data o ivermektinu zazněla ve veřejném prostoru v průběhu mé obhajoby u soudu“. Volný poté místo v dolní komoře neobhájil, a přišel tak o imunitu.

3. května 2024 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

Výroky o ivermektinu nejsou jediné, kvůli čemu se o Volného zajímala policie. V březnu letošního roku zkoumala jeho výroky o válce na Ukrajině. Volný na sociálních sítích schvaloval ruskou invazi a podpořil Putina. Zkoumání policie nakonec odložila, protože na nich nenašla nic trestného. 

Domů
Sdílet
Diskuse