Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Šnajdrová
22. července 2022 v 18:44
Čas čtení 0:57

Do Česka míří silné bouřky, meteorologové vydali výstrahu

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Do Česka míří silné bouřky, meteorologové vydali výstrahu
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Česko již týden sužují velmi vysoké teploty, ke kterým se během soboty přidají silné bouřky. V celé republice platí nízký stupeň nebezpečí.

Česko od pondělí sužují velmi vysoké teploty, které na některých místech dosahují až 35 °C. K nim se v noci z pátku na sobotu přidají také silné bouřky, které zasáhnou celou republiku. Český hydrometeorologický ústav vydal v souvislosti s bouřkami výstrahu a nízký stupeň nebezpečí bude v platnosti po celou sobotu.

23. července 2022 v 20:00 Čas čtení 0:26 Sleduj živě, jak se bouřky přesouvají do Česka Sleduj živě, jak se bouřky přesouvají do Česka

Bouřky by se na území Česka měly dostat během noci z pátku na sobotu. Meteorologové proto vydali výstrahu, která bude platit až do sobotní půlnoci, a to po celé republice. „V sobotu se mohou ojediněle vyskytnout silné bouřky doprovázené srážkovými úhrny kolem 30 mm, nárazy větru kolem 20 m/s nebo kroupami,“ varuje ČHMÚ

„Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ dodávají meteorologové.

21. července 2022 v 7:00 Čas čtení 9:42 Cílová stanice: Praha. Z jakých důvodů se mladí lidé stěhují do českého velkoměsta? Cílová stanice: Praha. Z jakých důvodů se mladí lidé stěhují do českého velkoměsta?

Během sobotní noci by pak bouřky měly ustávat a v neděli už opět můžeme očekávat slunečné počasí, s teplotami od 27 do 31 °C. Úmorná horka by měla polevit až v druhé polovině příštího týdne, ale ani tehdy rtutě teploměrů nebudou klesat pod 25 °C.

Domů
Sdílet
Diskuse