Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Radim Šlechta
24. července 2022 10:37
Čas čtení 0:49

V Českém Švýcarsku hoří les. Hasiči se k němu ale dostávají jen těžko, pomáhá jim vrtulník

Kategorie:
News
Uložit Uložené

V Českém Švýcarsku nad Hřenskem hoří les. Hasiči se k požáru kvůli nepřístupnému terénu špatně dostávají. Na pomoc si tedy zavolali i vrtulník. Lesních požárů bylo v posledních dnech hned několik.

V národním parku České Švýcarsko hoří les. Rozsáhlý požár o přibližné rozloze 450 na 150 metrů sužuje Malinový důl. Hasiči se k němu dostávají jen těžko, a to kvůli nepřístupnému terénu parku. Na pomoc si ale povolali vrtulník. S lesními požáry se hasiči v posledních dnech potýkali hned několikrát. Hořelo ve skalách na Broumovsku nebo v lesích na Domažlicku. Hasiči zveřejnili informaci o požáru na Twitteru.

České Švýcarsko
Zdroj: Hasičský a záchranný zbor

„Krátce před 8. hodinou byl vyhlášen poplach jednotkám požární ochrany z druhého stupně poplachu, které vyjely do obce Hřensko k požáru lesního porostu nedaleko Pravčické brány,“ informují hasiči z Ústeckého kraje. „Na místo letí také vrtulník LS PČR, který bude zapojen do hasebních prací.“

Požár, který se původně jevil jako 200 na 50 metrů velký, se později ukázal jako více než dvojnásobný. Hasiči na sociální síti upozorňovali na nepřístupný terén, který komplikuje zásah. S hasebními pracemi by měl sboru pomoci zmíněný vrtulník.

3. května 2024 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

S lesními požáry hasiči v posledních dnech bojovali hned několikrát. Jeden takový zasáhl například les u obce Blížejov na Domažlicku, kde terén rovněž komplikoval zásah. Při požáru nad obcí Božanov na Broumovsku musel hasičům rovněž pomoci vrtulník.

Domů
Sdílet
Diskuse