Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Patočková
4. srpna 2022 16:16
Čas čtení 0:59

Praha schválila novelizaci, která stavebními předpisy umožní reagovat na klimatické změny

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Praha schválila novelizaci, která stavebními předpisy umožní reagovat na klimatické změny
Zdroj: Unsplash/Martin Krchnacek/volně k užití

Na střechách se sklonem do 20° se například nově navrhuje povinnost umísťovat vegetační vrstvu. Novelizace se týká již existujících stavebních předpisů z dílny Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR).

Rada Prahy odsouhlasila znění novelizace, která umožní vytvářet kvalitnější veřejný prostor. Novelizace navrhuje umožnit například snadnější obnovu a zřizování stromořadí v ulicích, pravidla pro hospodaření s dešťovou vodou a celkově se pečlivěji věnuje tématu adaptace na klimatickou změnu. Na střechách se sklonem do 20° se například nově navrhuje povinnost umísťovat vegetační vrstvu. Novelizace se týká již existujících stavebních předpisů z dílny Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR). Institut o tom informoval na svých stránkách. 

„Ministerstvo pro místní rozvoj nám původně chtělo Pražské stavební předpisy zrušit úplně, nicméně vybojovali jsme jejich zachování, a naopak spolu s ostatními městy usilujeme o to, aby i Ostrava, Brno, Liberec nebo další statutární města mohla mít své městské stavební předpisy, které odpovídají jejich požadavkům na výstavbu a rozvoj,“ říká Petr Hlaváček, náměstek primátora pro územní rozvoj. 


„Novelizací reagujeme především na probíhající klimatickou změnu, lepší podmínky pro výsadbu stromořadí v ulicích a hospodaření s dešťovou vodou. Cílem je, aby nám ve městě jednoduše bylo příjemně,“ dodává.

16. května 2024 13:00 Čas čtení 3:18 Thirty Seconds to Mars přivezli do Prahy hudební mišmaš. Show připomínala rockový nářez i diskotéku z Horní Dolní (Reportáž) Thirty Seconds to Mars přivezli do Prahy hudební mišmaš. Show připomínala rockový nářez i diskotéku z Horní Dolní (Reportáž)

Předpisy z dílny IPR v Praze platí již od roku 2016. Zajišťují vznik kvalitních urbanistických celků a příjemného prostředí ve městě. Dbají například na výšku budov, ale věnují se i parkování ve městě. Pro zachování modernity a progrese je však předpisy potřeba průběžně novelizovat.

Domů
Sdílet
Diskuse