Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
Radim Šlechta
7. srpna 2022 20:02
Čas čtení 0:58

Top Gun: Maverick překonal Titanic. Je sedmým nejvýdělečnějším filmem historie

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Top Gun: Maverick překonal Titanic. Je sedmým nejvýdělečnějším filmem historie
Zdroj: Paramount Pictures

Populární film s Tomem Cruisem překonal ve výdělcích Titanic.

Pokračování legendárního Top Gunu, snímek Top Gun: Maverick, se stalo sedmým nejvýdělečnějším filmem všech dob, překonal dokonce i Titanic. Snímek, v němž se Tom Cruise po šestatřiceti letech vrátil do své slavné role, patří rovněž i mezi velmi dobře hodnocené filmy mezi diváky i kritiky.

Top Gun: Maverick je v kinech už jedenáct týdnů. K pátku zvládl vydělat 1,9 milionu dolarů a předpokládá se, že za víkend se dostane až na necelých 7 milionů. Dohromady již Maverickův příběh utržil na americkém trhu 662 milionů dolarů. Stal se tak sedmým nejvýdělečnějším filmem vůbec.

Překonal dokonce i slavný Titanic od Jamese Camerona. Doposud nejvýdělečnějším filmem ale stále zůstává Star Wars: Episode VII –⁠ The Force Awakens. I tento film ale Top Gun překonal při pohledu na udržení v pětici nejúspěšnějších filmů, ve které se Hvězdné války držely „pouze“ devět týdnů. K vítězství musí Top Gun: Maverick překonat ještě snímek E. T., který byl v top pětici filmů sedmadvacet týdnů.

Top Gun 2
Zdroj: Paramount Pictures

Top Gun: Maverick je momentálně zároveň nejvýdělečnějším filmem studia Paramount, které mimo jiné stojí i za zmíněným Titanicem. Je ale možné, že se velkolepý příběh lodi na své místo znovu vrátí po premiéře remasterované verze, na kterou se můžeme těšit již příští rok.

1. února 2024 10:31 Čas čtení 0:15 KVÍZ: Poznáš postavu podle hlášky z oblíbeného animáku Shrek? KVÍZ: Poznáš postavu podle hlášky z oblíbeného animáku Shrek?

Kromě toho, že se jedná o kasovní trhák, má Top Gun: Maverick i všeobecně vysoké hodnocení a jedná se o divácky oblíbený film, a to jak mezi fanoušky, tak i mezi kritiky. Na serveru Rotten Tomatoes má 96 %, na databázi IMDb má 8,6 bodu.

Domů
Sdílet
Diskuse