Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Patočková
10. srpna 2022 18:50
Čas čtení 0:57

Policie zadržela tři převaděče, jsou podezřelí z napomáhání k nelegálnímu překročení hranic 74 lidem

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Policie zadržela tři převaděče, jsou podezřelí z napomáhání k nelegálnímu překročení hranic 74 lidem
Zdroj: Policie ČR

Celkem policie během včerejšího dne zajistila 74 migrantů, z toho 7 žen, 10 dětí a tři převaděče. Mezi běženci převažují Syřané, pět osob bylo z Indie a čtyři z Egypta.

Migrační policie během včerejšího dne zadržela 74 migrantů. Dopoledne vyjížděli cizinečtí policisté do Sudoměřic, kde zajistili 13 migrantů ze Sýrie. Při propátrávání nejbližšího okolí dohledali dalších 20 osob. Provedeným šetřením se podařilo zjistit, že spolu cestovali v jedné dodávce. Informovala o tom policie na svém webu.


Policie uvedla, že především pro ženy a děti to muselo být velmi náročné cestování. Získané poznatky k vozidlu nakonec vedly také k zadržení podezřelého. Ten se po vyložení osádky vrátil na Slovensko a pak po dálnici D2 zamířil k Brnu. Těsně před metropolí ho zastavili dálniční policisté. Šofér je podezřelý z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

3. května 2024 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

Další vozidlo s migranty zastavili policisté v noci v Hodoníně. Uvnitř jelo pět mužů ze Sýrie. Řidič je též podezřelý z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Poslední oznámení dostaly hlídky nedaleko Veverských Knínic, kde dohledaly na několika místech 10 osob včetně převaděče.

Celkem policie v těchto třech případech a také na dalších místech během včerejšího dne zajistila 74 migrantů, z toho 7 žen a 10 dětí a tři převaděče. Mezi běženci převažují Syřané, pět osob bylo z Indie a čtyři z Egypta.

Domů
Sdílet
Diskuse