Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Šnajdrová
16. srpna 2022 8:28
Čas čtení 0:57

Tom Holland se stahuje ze sociálních sítí. „Škodí mému duševnímu zdraví,“ řekl

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Tom Holland se stahuje ze sociálních sítí. „Škodí mému duševnímu zdraví,“ řekl
Zdroj: WireImage/David M. Benett/Dave Benett

Populární herec Spider-Mana končí na sociálních sítích.

Ed Sheeran, Camila Cabello nebo Demi Lovato. To jsou osobnosti, které se v minulosti stáhly ze sociálních sítích, a nyní se k nim přidává také představitel Spider-Mana Tom Holland. Ve videu, které zveřejnil na svém Instagramu, uvedl, že sociální sítě mohou být škodlivé pro jeho duševní zdraví, a proto se rozhodl aplikace smazat.

15. února 2021 16:34 Čas čtení 5:50 Psycholožka Viewegová: Sociální sítě zkreslují realitu, budují falešné sebevědomí, vytváří iluzi vlastní výjimečnosti (Rozhovor) Psycholožka Viewegová: Sociální sítě zkreslují realitu, budují falešné sebevědomí, vytváří iluzi vlastní výjimečnosti (Rozhovor)

„Instagram a Twitter jsou příliš zahlcující. Když o sobě na internetu čtu různé věci, chytím se do toho a rozjede se spirála. Velmi to škodí mému duševnímu stavu. Proto jsem se rozhodl udělat krok zpět a aplikace jsem smazal,“ řekl Tom Holland. 

Fanoušci herce mu v komentářích vyjádřili podporu a smazání sociálních sítích označili za „chytrý krok“. „Prosím, věnuj si tolik času, kolik jen potřebuješ. To, na čem záleží nejvíce, je tvoje dušení pohoda,“ napsal jeden z příznivců. 

Negativní vliv sociálních sítí na duševní zdraví jsme v minulosti rozebírali i s psycholožkou Martinou Viewegovou z centra Psychoterapie Anděl. „Sociální sítě zkreslují realitu, budují falešné sebevědomí, vytváří iluzi vlastní výjimečnosti a napomáhají ke sdílení nesmyslů a bludů. Instagram je velký zdroj frustrace a zničeného sebevědomí z normálních těl u dívek i chlapců,“řekla pro Refresher.

11. srpna 2022 13:00 Čas čtení 5:02 Analýza: Shopaholicadel se stala celebritou TikToku. Vděčí za to algoritmům i odpůrcům Analýza: Shopaholicadel se stala celebritou TikToku. Vděčí za to algoritmům i odpůrcům

Ze sociálních sítí se kvůli duševnímu zdraví v minulosti stáhli také Ed Sheeran, Camila Cabello nebo Demi Lovato. O jejich negativním vlivu často promlouvá i Selena Gomez, podle které je důležité, aby si lidé stanovili limit pro to, kolik času stráví v online světě. 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Tom Holland (@tomholland2013)

Domů
Sdílet
Diskuse