Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Ilona Hobzová
22. srpna 2022 19:20
Čas čtení 0:51

VIDEO: „Lháři a estébáku,“ křičela na Babiše žena s dítětem. Jeho mítinky opět provází vyhrocené situace

Kategorie:
News
Uložit Uložené
VIDEO: „Lháři a estébáku,“ křičela na Babiše žena s dítětem. Jeho mítinky opět provází vyhrocené situace
Zdroj: Úřad vlády ČR

Někdejší premiér tentokrát zavítal do Moravskoslezského kraje.

Celorepublikové volební mítinky Andreje Babiše (ANO) provázejí konflikty politikových příznivců a odpůrců. Jinak tomu nebylo ani na severu Moravy a ve Slezsku, kam Babiš odjel v pondělí. Situaci zachytil Moravskoslezský deník. 

Schillerová: Jako babičku mě velmi mrzí, že tady odpůrci tahají takto malé děti

Zřejmě nejvyhrocenější moment nastal v Kopřivnici, kde Babiš sklidil negativní reakci ze strany matek s dětmi. Jedna z nich na něj z bezprostřední blízkosti křičela, že je „lhář a estébák“. 

Celou dobu s sebou měla dítě, což ve svém projevu odsoudila poslankyně Alena Schillerová, která byla na mítinku také přítomna. „Jako babičku mě velmi mrzí, že tady odpůrci tahají takto malé děti, které drží v rukou, ty z toho nemají žádný rozum, měly by být obklopeny láskou a z tohoto si neodnesou žádná pozitiva,“okomentovala situaci. Kromě Kopřivnice Babiš navštívil například Havířov, kde se mítinku zúčastnilo několik stovek lidí. Objevil se také ve Frýdku-Místku, kde kromě příznivců nechyběli také odpůrci.

3. května 2024 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

Protesty těchto dvou skupin provází volební mítinky bývalého premiéra pravidelně. Například setkání s voliči v Borovanech na Českobudějovicku poznamenal incident, při kterém neuniformovaní policisté zaklekli školáka, jenž odnesl reproduktor. Babiš v reakci uvedl, že odpůrci začali být vulgárnější a agresivnější. Doplnil, že demonstranty často svolávají místní zastupitelé či radní z řad stran vládní koalice.

Domů
Sdílet
Diskuse