Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Ilona Hobzová
24. srpna 2022 v 7:50
Čas čtení 1:07

„Není mi líto dcery ani otce,“ komentovala Černochová smrt Darji Duginy. Rusko ji obvinilo z podpory terorismu

Kategorie:
News
Uložit Uložené
„Není mi líto dcery ani otce,“ komentovala Černochová smrt Darji Duginy. Rusko ji obvinilo z podpory terorismu
Zdroj: TASR/AP

Podle ruského velvyslance při OSN jde o otevřenou podporu a oslavu terorismu.

Ministryně obrany Jana Černochová v neděli reagovala na smrt ruské novinářky Darji Duginy. Na Twitteru uvedla, že „jí není líto dcery ani truchlícího otce“, a označila je za válečné vrahy. V úterý na její slova reagoval ruský velvyslanec při OSN Vasilij Něbenzja, který političku obvinil z podpory terorismu.

Něbenzja: Otevřená oslava terorismu

„Potlačuji přirozenou lidskou reakci na tragickou smrt. Ale toto jsou skuteční vrazi a váleční štváči. A není mi líto ani dcery, ani truchlícího otce. Je mi líto tisíců lidí zavražděných v důsledku jejich propagandy a odporné ideologie. Dnešní noc na 21. 8. si v Rusku zapamatují.“

Tento nedělní tweet ministryně Černochové vyvolal obrovskou vlnu reakcí. Nejen na sociálních sítích, ale přímo v OSN, a to ze strany ruského velvyslance. Ten její výrok na úterním jednání Rady OSN označil za otevřenou podporu a oslavu teroristického útoku proti ruské občance.

„Mezi oslavou teroristického útoku a vyjádřením nelítosti nad úmrtím fašistické propagandistky veřejně vyzývající k okamžitému vyhlazení Ukrajinců, které nazývá podlidmi, je zásadní rozdíl,“reagovala na velvyslance Černochová. Doplnila, že jsou to vrazi a zločinci, vůči kterým nemáme mít lítost.

24. srpna 2022 v 11:05 Čas čtení 0:31 Anonym oznámil bombu v budovách soudu v Plzni, pyrotechnici žádnou nenašli Anonym oznámil bombu v budovách soudu v Plzni, pyrotechnici žádnou nenašli

Černochové se zastal například předseda zahraničního výboru Marek Ženíšek. Jako schvalování terorismu označil její tweet bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. 

Domů
Sdílet
Diskuse