Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Ilona Hobzová
10. září 2022 v 14:07
Čas čtení 0:50

Léto na českých silnicích: Policisté řešili 79 tisíc přestupků, zemřelo 80 lidí

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Léto na českých silnicích: Policisté řešili 79 tisíc přestupků, zemřelo 80 lidí
Zdroj: Policie ČR

V porovnání s loňským rokem je to o sedm tisíc přestupků více.

Během července a srpna šetřili čeští policisté celkem 16 583 dopravních nehod, při kterých na silnicích vyhaslo osmdesát lidských životů. K těžkému zranění došlo ve 341 případech. Kromě počtu lehce zraněných osob tak oproti minulému roku zaznamenali pokles ve všech základních oblastech dopravní nehodovosti. Víc bylo naopak přestupků. Policie to uvedla na svém webu.

9. září 2022 v 11:00 Čas čtení 3:28 Komunální volby Praha 2022: Politických stran jsme se zeptali, zda by podpořily zákaz vjezdu osobních automobilů do centra města Komunální volby Praha 2022: Politických stran jsme se zeptali, zda by podpořily zákaz vjezdu osobních automobilů do centra města

Letní prázdniny jako rizikové období na silnicích

Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod patřilo nevěnování se plně řízení vozidla, nesprávné otáčení nebo couvání. „Letní prázdniny patří z pohledu bezpečnosti silničního provozu jednoznačně k nejvíce rizikovým obdobím roku. Přestože bylo při letních dopravních nehodách usmrceno 80 osob, oproti loňskému roku evidujeme pokles fatálních následků. Na českých silnicích zemřelo za letošní letní období o 20 osob méně než v roce předešlém,“zkonstatoval náměstek policejního prezidenta Tomáš Lerch.

Nepatrně ale přibylo dopravních přestupků. Policisté jich řešili téměř 79 tisíc, o sedm tisíc víc než loni. Podle ředitele Ředitelství služby dopravní policie Jiřího Zlého se pozitivně projevila přítomnost dopravních policistů na silnicích v průběhu celých prázdnin. Kontroly se během letních měsíců zaměřily na řidiče osobních i nákladních vozidel, motocyklisty i řidiče autobusů.

„Velký podíl na zvyšování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu mají ukáznění a ohleduplní účastníci silničního provozu, těm patří velké poděkovaní dopravních policistů za dodržování předpisů, ohleduplnost, toleranci a ukázněnost,“ doplnil Zlý.

Domů
Sdílet
Diskuse