Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
12. září 2022 15:53
Čas čtení 0:51

Čečenský vůdce Kadyrov kritizuje Rusko. Neplní prý cíle tak, jak by mělo

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Čečenský vůdce Kadyrov kritizuje Rusko. Neplní prý cíle tak, jak by mělo
Zdroj: TASR/AP

Čečenský vůdce a přítel Kremlu Ramzan Kadyrov kritizuje postup Ruska na ukrajinském bojišti. Podle něj je potřeba změnit strategii.

Čečenský vůdce a spojenec Kremlu Ramzan Kadyrov vyjádřil znepokojení z toho, jak se daří Rusku plnit plány. Vedení ruské armády kritizoval kvůli neúspěchu v souvislosti s ukrajinskou protiofenzivou. Podle něj je potřeba přehodnotit strategii. Informuje o tom server The Guardian s odvoláním na Telegram čečenského lídra.

Kadyrov je znepokojený z toho, jakých výsledků Rusko v rámci války na Ukrajině dosahuje. Nelíbí se mu, že země dostala zpět část území, které Moskva považovala za dobyté. Podle Kadyrova prezident Vladimir Putin nemá přehled o tom, jak se věci na bojišti ve skutečnosti mají. Rusko prý udělalo chyby a nyní se k nim musí postavit a vyvodit potřebné závěry.

„Pokud dnes nebo zítra nedojde ke změnám ve strategii, budu si muset promluvit s vedením ministerstva obrany i celé země, abych mu vysvětlil, jak se skutečná situace na místě vlastně má. Je to velmi zajímavá situace. Řekl bych, že je to zarážející,“ vzkázal Kadyrov svým sledujícím na Telegramu.

Kadyrov zároveň podle ruské státní agentury TASS informoval, že se na Ukrajinu vrací čečenští vojáci. Ti se určitou dobu prý soustředili na odpočinek. 

2. května 2024 15:42 Čas čtení 0:57 Sdílíš děti online? Riskuješ sexuální zneužití fotek, ukázala studie Sdílíš děti online? Riskuješ sexuální zneužití fotek, ukázala studie

„Dříve jsem vám vždy říkal, abyste čekali na dobré zprávy, a vždy jste je také dostali. Takže teď buďte trpěliví a očekávejte od našich bojovníků skvělé výsledky z frontové linie. Ty se určitě dostaví!“ vzkázal Kadyrov svým příznivcům.

Domů
Sdílet
Diskuse