Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
16. září 2022 18:54
Čas čtení 0:58
Radim Šlechta

Marie Kieslowski v novém klipu připomíná, že může být zase dobře

Marie Kieslowski v novém klipu připomíná, že může být zase dobře
Zdroj: YouTube/Marie Kieslowski
NEWS HUDBA ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Klip k písni Je všechno dobrý? dává divákům nahlédnout do Mariina soukromí.

Marie Kieslowski je na české alternativní scéně jedno z velkých jmen. Po rozpadu indie folkového dua Kieslowski vystupovala například s uskupením Zvíře jménem podzim. Nyní pracuje na nové desce. V prvním představeném tracku Je všechno dobrý? dává Marie pocit, že se věci vrátí do správných kolejí, i když to tak nemusí vypadat.

Je všechno dobrý? patří k písničkám, které Marie sama označuje jako „písničky z obýváku, když bylo všechno zavřené“, a ve stejném duchu by se mělo nést také celé debutové album.

Co se hudební stránky týče, o produkci se společně s Marií postaral Aid Kid, který s ní vystupuje právě ve Zvířeti jménem podzim, a další kolega z kapely Tomáš Havlen pracoval na mixu skladby. V tracku se objevuje také Klára Vytisková a Mariin syn Benjamin Bláhovec, kterého můžeš slyšet na konci písničky rapovat.

„Když jsme s Ondrou na této písni pracovali, řekl něco o tom, že v závěru je prostor pro sample. Projela jsem svůj mobil a pustila mu nahrávku asi 2letého Benjamina, jak čte nahlas dětskou knihu. Ondra to tam jen tak pro srandu dal a nám bylo hned jasné, že to tam musí být. Pohrál si pak už jen s vocoderem a malý raper byl na světě!“ říká Marie pro server Frontman.

Doporučeno
Takto zní aktuálně nejlepší český pop. Calin na Bieber Fever tlumočí, jak chutná úspěch (Recenze) Takto zní aktuálně nejlepší český pop. Calin na Bieber Fever tlumočí, jak chutná úspěch (Recenze) 5. června 2024 13:00

Klip natáčel Mariin manžel Bohdan Bláhovec a kameraman Prokop Souček. Bohdan popisuje klip jako upřímné home video s využitím prostých efektů. Jestli hledáš upřímnou písničku, kterou si zklidnit podzimní večery, Je všechno dobrý? je určitě dobrá volba.

Domů
Sdílet
Diskuse