Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
5. října 2022 9:30
Čas čtení 4:53
Jakub Paulík

Zelení proti Černým. Za koho se v House of the Dragon postaví Starkové či Lannisteři?

Zelení proti Černým. Za koho se v House of the Dragon postaví Starkové či Lannisteři?
Zdroj: HBO
FILMY A SERIÁLY HOUSE OF THE DRAGON NOVÉ SERIÁLY
Uložit Uložené

Občanská válka mezi Targaryeny je na spadnutí.

Aliance mezi frakcemi rozvráceného rodu Targaryenů se stále více upevňují. Někteří spojenci Rhaenyry či Alicent jsou již ze seriálu známí, další však svoji loajalitu jedné nebo druhé straně zatím neprojevili. Kdo bude mít výhodu většího počtu draků a za kterou stranu se rozhodnou bojovat slavné rody jako Starkové či Lannisteři?

Sleduješ populární seriály jako House of the Dragon nebo The Rings of Power? Víš, které projekty jsou na streamovacích platformách v říjnu nejočekávanější? Tyto a další jiné články si můžeš přečíst v naší filmové a seriálové sekci, v níž se věnujeme nejvýraznějším novinkám. Tvorbu redakčního obsahu podporují členové klubu Refresher+.

Pozor, článek bude obsahovat knižní spoilery.
House of the Dragon
Zdroj: HBO

Černí a Zelení – co to znamená?

Snad každý fanoušek House of the Dragon ví, že seriál od svého počátku směřuje k občanské válce mezi dvěma frakcemi. Těm se bude během Tance s draky říkat Černí a Zelení.

První skupina představuje princeznu Rhaenyru a její podporovatele. Černá a červená barva symbolizuje rod Targaryenů. Je tedy příhodné, že její stoupenci mají přezdívku Černí.

V druhé skupině jsou hlavními aktéry i Aegon a Aemond Targaryeni, a tak by měli nárok na stejné barvy. Jejich matkou je však Alicent Hightower, pro jejíž rod jsou typické zelené barvy. Svou oddanost rodu Hightowerů a symbolický odpor vůči Rhaenyře vyjádřila už během její svatby, když si záměrně oblékla zelené šaty.

Anketa:
Jsi tým Zelení, nebo tým Černí?
Zelení.
Černí.
Jsem neutrální.
Zelení.
6 %
22 Hlasů
Černí.
87 %
310 Hlasů
Jsem neutrální.
7 %
25 Hlasů

Podle knih po smrti krále Viseryse I. někteří panovníci odmítnou respektovat jeho vůli o nástupnictví a místo princezny Rhaenyry korunují králem Aegona II. Rhaenyra se bude mezitím nacházet na Dragonstonu a zpráva z hlavního města u ní vyvolá předčasný porod, při kterém zemře její dcera. Princezna následně odmítne akceptovat Aegona II. jako krále a s podporou svých stoupenců se dá korunovat královnou.

Pro důkladné pochopení Tance s draky je důležité, aby se divák alespoň přiměřeně vyznal ve jménech mnoha hrdinů z několika rodů. Otestuj si své znalosti v našem kvízu.
Doporučeno
KVÍZ: Vyznáš se v podobných jménech postav z House of the Dragon? Targaryeni a Velaryoni jsou pořádný oříšek KVÍZ: Vyznáš se v podobných jménech postav z House of the Dragon? Targaryeni a Velaryoni jsou pořádný oříšek 27. září 2022 17:00

Frakce Černých

Rhaenyra se bude moci při svém tažení opřít nejen o dračici Syrax, ale také o nového manžela Daemona Targaryena. Ten sice není s ohledem na konfliktní povahu zrovna zárukou získávání nových spojenectví, ale zato je zkušeným bojovníkem, který dokáže s drakem Caraxesem udělat s nepřáteli krátký proces.

Vyzkoušej předplatné
za 129
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 122552 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemčení?

  • Kdo bude mít větší převahu s draky.
  • Na čí stranu se postaví slavné rody Starkové, Lannisteři, Baratheoni, Greyjoyové, Tullyové, Arrynové či Martellové.
  • Koho si zvolí Aegon II. a Rhaenyra za pobočníky.
  • Jak Zelení využijí Triarchii v boji proti Černým.
  • Který velký rod se odmítne zapojit do války.
Domů
Sdílet
Diskuse