Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Patočková ČTK
30. října 2022 v 10:04
Čas čtení 1:26

Na diskotéce ve Slušovicích se při halloweenské party zranilo osm lidí, pět je ve vážném stavu

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Na diskotéce ve Slušovicích se při halloweenské party zranilo osm lidí, pět je ve vážném stavu
Zdroj: Pexels/Pavel Danilyuk

Vážná zranění se vyznačovala bezvědomím a takzvaným crush syndromem. Tento stav vzniká po dlouhodobém stlačení měkkých tkání a následném uvolnění bílkovin, které zneprůchodní ledviny.

Na oslavě Halloweenu se na diskotéce ve Slušovicích na Zlínsku v noci na dnešek zranilo osm mladých lidí, z toho pět vážně. Podle svědků vznikla u vchodu tlačenice. Pět zraněných v nejvážnějším stavu převezly sanitní vozy do nemocnice, přičemž dva pacienti skončili na jednotce intenzivní péče dětského oddělení nemocnice. Věk zraněných se pohybuje od 15 do 20 let. ČTK to dnes řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jakub Omelka. Okolnosti neštěstí vyšetřuje policie.

29. října 2022 v 20:09 Čas čtení 0:37 Na halloweenské party v Jižní Koreji zemřelo v tlačenici nejméně 120 lidí Na halloweenské party v Jižní Koreji zemřelo v tlačenici nejméně 120 lidí

První tísňový hovor z diskotéky na linku 155 zaznamenalo operační středisko záchranné služby v sobotu ve 23:27. „Ošetřeni byli tři pacienti mužského pohlaví a pět pacientek ženského pohlaví. Rozsah jejich zranění se výrazně lišil,“ uvedl Omelka. Někteří byli intoxikování alkoholem. Vážná zranění se vyznačovala bezvědomím a takzvaným crush syndromem. Tento stav vzniká po dlouhodobém stlačení měkkých tkání a následném uvolnění bílkovin, které zneprůchodní ledviny.

halloween
Zdroj: HZS Zlínského kraje

K diskotéce ve Slušovicích postupně přijelo pět sanitek. „Sanitní vozy se navíc po předání pacientů v nemocnicích na místo události vracely. Jedna posádka na místě zůstávala ještě i po předání posledního z pacientů pro případ, že by se v objektu music clubu nacházela další zraněná osoba. Akce byla ukončena dnes ve 02:00,“ podotkl Omelka.

Na místě neštěstí zasahovaly také tři jednotky hasičů. „Po příjezdu hasičů se u klubu nacházelo velké množství lidí. Osm z nich bylo zraněno. Hasiči poskytli několika zraněným první předlékařskou pomoc, a to až do příjezdu dalších sanitních vozů. Poté raněné předávali posádkám zdravotnické záchranné služby a dále jim pomáhali s jejich ošetřením,“ uvedla na sociálních sítích mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Jakmile byla budova diskotéky prázdná, hasiči s policisty ještě jednou zkontrolovali, zda uvnitř nejsou další zranění. „To se naštěstí nepotvrdilo. Po celou dobu zásahu hasiči osvětlovali prostory před klubem,“ podotkla Javoříková.

Situace byla podle Omelky velmi komplikovaná také pro operační středisko. „Z místa události evidovalo zvýšený počet telefonátů. Počet zraněných se teprve časem upřesňoval a operační řízení vysílalo na místo další posádky. Kromě koordinace výjezdové techniky spojené s touto událostí navíc musely dispečerky zvládat obvyklý příjem hovorů na tísňovou linku 155,“ dodal Omelka.

Včera jsme tě informovali o utlačených lidech na halloweenské party v Jižní Koreji, kde byly po tlačenici v davu stovky zraněných a více než 100 lidí zemřelo. 

Domů
Sdílet
Diskuse