Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Patočková ČTK
16. listopadu 2022 20:28
Čas čtení 0:42

Čaputová v Praze: Čelíme nenávisti a frustraci, tento 17. listopad by měl být o slušnosti

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Čaputová v Praze: Čelíme nenávisti a frustraci, tento 17. listopad by měl být o slušnosti
Zdroj: TASR/AP/Adrian Dennis/Pool Photo via AP

„Tento rok má pro mě 17. listopad specifický odkaz vzhledem k tomu, čemu čelíme v obou zemích. To je zvýšená míra frustrace, nespokojenosti, až nenávisti,“ řekla Čaputová.

Pro slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou má letošní 17. listopad specifický rozměr vzhledem k tomu, že Česko i Slovensko čelí zvýšené míře frustrace, nespokojenosti, až nenávisti. Řekla to ve středu večer novinářům poté, co položila kytici k památníku na Národní třídě.

„Tento rok má pro mě 17. listopad specifický odkaz vzhledem k tomu, čemu čelíme v obou zemích. To je zvýšená míra frustrace, nespokojenosti, až nenávisti,“ řekla Čaputová. „Odkaz 17. listopadu pro mě tento rok je, že slušnost není slabost,“ doplnila i s ohledem na sametovou revoluci, protože slušnost podle ní byla tehdy schopna změnit i režim, ač je možná „tišší a nenápadnější“.

Dopoledne se Čaputová setkala na Hradě s prezidentem Milošem Zemanem, ústředním tématem jednání byla podle ředitele hradní diplomacie Rudolfa Jindráka válka na Ukrajině. Odpoledne slovenská prezidentka navštívila Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy nebo Knihovnu Václava Havla. Program označila za intenzivní, obohacující a příjemný, více se k němu nevyjádřila.

Na Čaputovou na Národní třídě čekalo i v deštivém počasí několik příznivců, kteří při jejím příchodu tleskali. Jeden muž naopak vyjadřoval nesouhlas s přítomností slovenské prezidentky.

Domů
Sdílet
Diskuse