Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Patočková
19. listopadu 2022 20:31
Čas čtení 0:39

Twitter se během fotbalového mistrovství možná zhroutí, tvrdí bývalý zaměstnanec. Sociální síť prý neutáhne nápor

Kategorie:
News
Uložit Uložené

Bývalý zaměstnanec, kterému byla kvůli citlivosti tématu poskytnuta anonymita, ví, jak funguje Twitter Command Centre, a tvrdí, že sociální síť nápor během mistrovství světa ve fotbale neutáhne.

Podle odcházejícího zaměstnance Twitteru, který je obeznámen s tím, jak společnost reaguje na rozsáhlé události, existuje 50% pravděpodobnost, že během mistrovství světa ve fotbale dojde k velkému výpadku, který by mohl stránku vyřadit z provozu. Informoval o tom deník The Guardian

Bývalý zaměstnanec, kterému byla kvůli citlivosti tématu poskytnuta anonymita, ví, jak funguje Twitter Command Centre. „Myslím, že mezi nedostatečnými přípravami a nedostatkem personálu to bude pro Twitter těžké mistrovství světa,“ řekl bývalý zaměstnanec.

Elon Musk | Twitter
Zdroj: Getty Images/Anadolu Agency/Contributor

Naznačil, že nějaký incident – například pomalá nebo nesprávná odezva služby – je během 29denního klání v Kataru téměř jistý, a odhadl 90% pravděpodobnost, že se něco pokazí a uživatelé to zaznamenají.

„Twitter bude pravděpodobně při zahájení bojovat s provozem a může se zhroutit,“ uvedl. „Pokud budeme mít štěstí, obnoví se s minimálním narušením,“ dodal.

Schopnost Twitteru reagovat na případné problémy s IT infrastrukturou byla oslabena razantními škrty, které Elon Musk, generální ředitel výrobce elektromobilů Tesla a zakladatel společnosti SpaceX zabývající se průzkumem vesmíru, inicioval od 28. října, kdy platformu koupil za 44 miliard dolarů.

Domů
Sdílet
Diskuse