Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. prosince 2022 10:00
Čas čtení 3:38
Martin Adam Pavlík

Zlomená čelist, zmrtvýchvstání a šokující zvraty. Toto je 10 nejlepších a nejnapínavějších MMA zápasů roku 2022 z domácí scény

Zlomená čelist, zmrtvýchvstání a šokující zvraty. Toto je 10 nejlepších a nejnapínavějších MMA zápasů roku 2022 z domácí scény
Zdroj: OKTAGON MMA
SPORT BOJOVÉ SPORTY MMA
Uložit Uložené
Citlivý obsah
Článek může obsahovat:
  • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
  • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
  • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
mám nad 18 let
a chci zobrazit obsah
zpět na hlavní stránkuZpět

Které duely nás oslovily nejvíce?

Rok 2022 přinesl na domácí MMA scéně bohatou nadílku napínavých, krvavých a šokujících zápasů, které zvedly nadšené i vyděšené diváky ze sedadel. Připravili jsme pro tebe výběr těch úplně nejlepších.


Vyvolaly ty nejrůznější emoce. Zatímco někteří během nich překvapeně a nevěřícně kroutili hlavou, další byli v němém úžasu. A ti, kteří rádi sázejí, při nich zase pravděpodobně rozzlobeně trhali tikety.

10. Karol Ryšavý vs. Vladimír Lengál

Fanoušci snad ani nemohli zažít větší šok během hlavního zápasu premiérového turnaje nové organizace Fabriq MMA. V MMA daleko zkušenější a žebříčkově výše postavený Karol Ryšavý, který byl jasným favoritem, podlehl Vladimíru Lengálovi už v prvním kole po strašidelném lokti z otočky.  


Výsledkem byla zlomená čelist. Zranění, které Ryšavého vyřadilo ze hry minimálně na půl roku. Musel podstoupit operaci a podle Sportnetu zápasník Spartakus Fight Gymu přiznal, že šlo bez debat o nejhorší moment jeho dosavadní MMA kariéry.

9. Michal Kotalík vs. Ole Magnor

Na dlouho očekávaný návrat Michala Kotalíka, který poslední roky strávil za mřížemi ve vězeňské cele, byli zvědaví všichni domácí fanoušci MMA. Přestože si český bojovník představoval jiný průběh zápasu, podal úctyhodný výkon a spolu s Norem Olem Magnorem předvedli souboj plný neuvěřitelných zvratů.    


Kotalík se mohl na pražské Štvanici zapsat do historie a předvést jedno z nejrychlejších ukončení, když Magnora zaplavil tvrdými údery už v prvních vteřinách. Neoblomný Nor však snesl nemožné a odolával tak dlouho, dokud Čecha neunavil a nakonec nevyhrál na submisi.

8. David Moon vs. Jakub Dohnal

Každý, kdo dlouhodobě sleduje výkony Jakuba Dohnala, ví, že jde o skvělého wrestlera a grapplera, který dominuje zejména na zemi, a drtivá většina jeho výher před limitem byla na submise. V zápase s nebezpečným Kanaďanem Davidem Moonem se však rozhodl, že si s ním zaboxuje.


To na první pohled nezní jako dobrá taktika, jelikož Moon předtím doslova sestřelil Matěje Kuzníka či Michala Konrada. Nakonec se však Dohnalovi paradoxně vyplatila a Kanaďana v nevraživém duelu plném drsných přestřelek jasně „přebodoval“.


7. Kamil Minda vs. Tomáš Možný 

Zápas, u kterého asi nikdo nevěřil, že ho někdy uvidí, se přece udál. Dvoumetrový Košičan Tomáš Možný, známý pro svou bohatou a úspěšnou kariéru v kickboxu, se rozhodl v září na čtvrtém turnaji organizace Real Fight Arena vyzkoušet i MMA. Ne však s leckým, ale rovnou s bývalým titulovým vyzývatelem Oktagonu MMA, polským „King Kongem“ Kamilem Mindou.

Doporučeno
Mistryně světa v MMA strikingu Veronika Smolková: Po posledním zápase mi psala hromada úchyláků, říká Mistryně světa v MMA strikingu Veronika Smolková: Po posledním zápase mi psala hromada úchyláků, říká 29. listopadu 2023 13:00


Ten Slovákovi skutečně nic nedaroval a nejeden lepší rozhodčí by zápas ukončil už v prvním kole po pekelném knockdownu, který Možného na několik vteřin doslova vypnul. Minda vůbec nechápal, jak je možné, že zápas stále pokračuje. Nakonec se mu to stalo osudným, protože Možný chytil druhý dech. Nepříjemnými kombinacemi dokázal zápas otočit ve svůj prospěch a ukončil Mindu před limitem.


6. Máté Kertész vs. Bojan Veličković

Nepochybně nejkontroverznější duel letošního roku. Na turnaji Oktagon Prime v Šamoríně byl po tomto hlavním zápase večera slyšet namísto ovací ohlušující pískot. Zatímco téměř všichni diváci v hale viděli vyhrát Mátého Kertésze, rozhodčí více přesvědčil Srb Bojan Veličković. Bez ohledu na to však šlo o skutečně úchvatný a strhující zápas.

5. Ronald Paradeiser vs. Losene Keita

Losene Keita naběhl do Oktagonu v prosinci loňského roku jako hurikán, když absolutně zdemoloval Karola Ryšavého už v prvním kole. Jeho další zápas s Ronym Paradeiserem už sice nebyl tak hladký a trval celých pět kol, tedy 25 minut, ale Keita opět předvedl fantastický výkon. Sice se místy dostal do pořádně těžkých situací, nakonec ale odolal všem zbraním nebezpečného Slováka a doslova mu rozbil tvář téměř k nepoznání.

4. Patrik Kincl vs. Alex Lohoré

Většina fanoušků čekala souboj dvou rozdílných stylů (zatímco Lohoré je nejnebezpečnější vestoje, Kincl na zemi). Nakonec jsme dostali něco úplně jiného. První obhajoba titulu v divizi středních vah Oktagonu skončila pro Patrika Kincla v září nad očekávání.


Český zápasník dokázal šampiona čtyř rozdílných organizací a veterána Bellatoru zlomit vražednými ranami už v prvním kole, což asi nikdo nečekal. Promotér Ondřej Novotný během komentování nevěřil vlastním očím.

3. Karlos Vémola vs. Aleksandar Ilić

Tlak, který umí Karlos Vémola vytvořit, je enormní a jedinečný. Téměř každý v kleci pocítil jeho obrovskou sílu a ocitl se dříve či později na zemi. Mohutný a vysoký Srb Aleksandar Ilić sebevědomě a arogantně hlásil, jak českého „Terminátora“ vypne už v prvním kole. Nakonec to však na turnaji Oktagon 34 byl právě on, kdo byl téměř vypnut po devastačních Vémolových loktech. Ten, na rozdíl od Srba, splnil, co slíbil. Iliće tvrdě potrestal za provokace a ostrý „trash talk“.

2. Ivan Buchinger vs. Losene Keita

V naší top desítce jako jediný figuruje dvakrát Losene Keita. Důvod je jednoduchý. Vždy, když se objeví v kleci, nás čeká jedinečný zážitek. Zápas o krále lehké váhy v německém Frankfurtu, který se uskutečnil 4. června, jsme nemohli vynechat.


Na to, jak Keita dominantně sebral opasek dvojnásobnému šampionovi Oktagonu Ivanu Buchingerovi, prostě nikdy nezapomeneme. Odmítl všechny pokusy o takedown a pravačkou poslal Buchingera nenávratně k zemi. Musíme zároveň připomenout, že dosud neporažený Keita si tak připsal devátou výhru v řadě.

1. David Kozma vs. Kaik Brito 

David Kozma zažil v zápase s Leandrem Silvou dvě „zmrtvýchvstání“, v zápase s Bojanem Veličkovičem jedno. V náročném duelu s Kaikem Britem jich zažil... no dobře, raději to nepočítejme. „Růžový panter“ má nepochybně srdce bojovníka, na soustředěný, precizní a vlastně bezvadný výkon pětadvacetiletého Brazilce to však tentokrát nestačilo. 


Právě on jako jediný dokázal Kozmu v kleci Oktagonu porazit. Jednou to muselo přijít. Přiznal to i sám Kozma po tomto naprosto šíleném zápase, který nepochybně obletěl celý svět. Po jejich nemilosrdné bitvě se nedalo netleskat vestoje v němém úžasu. Vrchol.

Kozma Brito Oktagon MMA
Zdroj: OKTAGON MMA
Domů
Sdílet
Diskuse