Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
TASR
26. prosince 2022 9:28
Čas čtení 1:02

Ve Spojených státech zabíjí mráz. Někde je až –⁠50 stupňů

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Ve Spojených státech zabíjí mráz. Někde je až –⁠50 stupňů
Zdroj: TASR/AP Photo/Jeffrey T. Barnes

Problémy způsobilo vydatné sněžení a silný vítr ve východní části Spojených států.

Ke krizové situaci došlo ve městě Buffalo na západě amerického státu New York. Tam měly záchranné složky v důsledku vichřice a obtížně sjízdným cestám problémy dostat se do postižených oblastí. Informuje o tom TASR a NY Times.

„Je to jako jít do válečné zóny a vozidla podél obou stran silnic jsou šokující,“ řekla newyorská guvernérka Kathy Hochul, rodačka z Buffala. V oblasti místy napadlo až 2,4 metru sněhu a v důsledku výpadků elektřiny se stala situace pro tamní obyvatele životu nebezpečná. Hochul v neděli večer místní obyvatele upozornila, aby nevycházeli z domovů. V souvislosti s počasím tam zahynulo už nejméně sedm lidí.

Na první svátek vánoční se bez elektřiny v některých státech na východě USA vzbudilo více než 200 tisíc lidí. Mnozí další museli v důsledku extrémního počasí upustit od svých cestovních plánů.

Pouze ve státě New York bylo zaznamenáno až 12 úmrtí spojených s počasím a tamní úřady varovaly, že tento počet může stoupnout.

Nejsilnější vichřice za uplynulých několik desetiletí vedla v neděli také ke zrušení více než 2400 letů v USA, uvádí CNN. Na letištích během Vánoc uvízli pasažéři v Atlantě, Chicagu, Denveru, Detroitu i New Yorku.

12. dubna 2024 11:27 Čas čtení 0:35 Norský region chce, aby byl den o dvě hodiny delší. Plán ale příliš promyšlený nemá Norský region chce, aby byl den o dvě hodiny delší. Plán ale příliš promyšlený nemá

Rozsáhlé části USA od Skalistých hor až po Apalačské vrchy sužují také silné mrazy. Například ve státě Montana naměřili při příchodu blizardu teplotu minus 45,6 °C, sobotní minimum naměřené ve městě Havre má hodnotu minus 39 °C.

Úřady vyzvaly řidiče, aby navzdory nejrušnějšímu období v souvislosti s cestováním nevyjížděli na cesty. K úmrtím zejména při dopravních nehodách došlo ve státech Oklahoma, Kentucky, Missouri, Tennessee, Wisconsin, Kansas, Nebraska, Ohio, New York, Colorado a Michigan.

Domů
Sdílet
Diskuse