Nejlidnatější město Spojených arabských emirátů doufá, že výrazné omezení alkoholových restrikcí přitáhne do města houfy turistů.
Nejlidnatější město Spojených arabských emirátů výrazně omezí restrikce vůči alkoholu. Web BBC informuje o tom, že odstraní 30% daň na zboží. Má jít o vstřícný krok pro turisty, které by tímto chtělo nalákat. Nákup alkoholu bude jednodušší i pro místní, jelikož město přestane vybírat poplatek za alkoholové licence na osobu, které u sebe doposud museli mít lidé konzumující alkohol.
Nejedná se o první ústupek, který Dubaj v posledních letech dělá. Během koronaviru například umožnila alkoholovou donášku až do domu a zároveň povolila prodej alkoholu za denního světla během ramadánu. Jak se ale zdá, konkurence je v oblasti – co se přetahování o turisty týče – znatelná, proto nejspíš potřebuje takříkajíc přitvrdit.
Distributoři alkoholu v zemi, společnosti Maritime and Mercantile International (MMI) a African & Eastern, budou změnu daně reflektovat v cenách. Není však jasné, jestli tato změna bude trvalá. Podle webu Financial Times, který měl získat informace od zasvěcených osob, se má prozatím jednat o roční zkušební dobu.
Tolerantní Dubaj
Město ve Spojených arabských emirátech proslulo zejména tím, že bylo v okolí striktních arabských států a měst jedním z nejbenevolentnějších. Islám, který se zde vyznává, totiž netoleruje pití alkoholu ani u turistů, často není tolerováno oblečení u žen, které je nezahalí, nebo různé zábavy všeho druhu.
Pokud chtěl turista konzumovat alkohol v Dubaji, bylo dosud nutné, aby měl více než 21 let, převážel alkohol tak, aby nebyl vidět na veřejnosti, a užíval si jej doma s řádnou licencí, kterou vydávala policie.
Jsou však i hranice, které Dubaj není ochotná překročit. Před dvěma lety je například otestovaly ukrajinské modelky, které se fotily na balkónu jednoho z mrakodrapů úplně nahé. Ženy byly nakonec vzaty do vazby a hrozilo jim vězení, nakonec byly ale po 9 dnech propuštěny s nařízením zákazu vstupu do země na 5 let.