Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Tereza Šnajdrová
9. ledna 2023 13:09
Čas čtení 0:45

Babiš, Pavel nebo Nerudová. Výsledek prvního kola prezidentské volby bude těsný, ukazuje nový volební model

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Babiš, Pavel nebo Nerudová. Výsledek prvního kola prezidentské volby bude těsný, ukazuje nový volební model
Zdroj: Hnutí ANO/propagační materiál, Refresher

Výzkumná agentura Ipsos zveřejnila nový volební průzkum, podle kterého budou o post hlavy státu bojovat především dva kandidáti a kandidátka. Kdo bude příštím českým prezidentem nebo prezidentkou?

Made with Flourish

První kolo volby prezidenta*prezidentky republiky se uskuteční již ve dnech 13. a 14. ledna a výzkumné agentury mají poslední chvíle na to, aby zveřejnily své volební průzkumy. S novým průzkumem přišel Ipsos, podle kterého by se vítězem prvního kola stal Andrej Babiš (ANO) se ziskem 28,6 % hlasů. Na 27,8 % respondentů by volilo Petra Pavla a pro Danuši Nerudovou by hlasovalo 24,6 % lidí.

9. ledna 2023 11:11 Čas čtení 2:11 Petr Pavel: Zachovejme chladnou hlavu a pojďme Babišovi vystavit vysvědčení ve volbách. Prezidentští kandidáti reagují na soud Petr Pavel: Zachovejme chladnou hlavu a pojďme Babišovi vystavit vysvědčení ve volbách. Prezidentští kandidáti reagují na soud

Stejně jako předchozí volební modely, i ten nejaktuálnější ukazuje, že souboj o křeslo na Hradě svedou především dva kandidáti a jedna kandidátka. Ipsos však zároveň upozorňuje, že rozhodných voličů je pouze 65 %. Stejné procento voličů přesně ví, koho bude volit v prvním kole, 26 % respondentů má svého favorita*favoritku, ale nevylučuje změnu a 9 % dotazovaných zatím neví, koho bude volit.

Veškeré důležité informace k volbě prezidenta jsme pro tebe shrnuli v samostatném článku.

Průzkum pro volební model se konal ve dnech 5. až 8. ledna 2023. Zapojil se do něj reprezentativní vzorek 1 067 respondentů ve věku 18 let a více.
Domů
Sdílet
Diskuse