Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Kuni Nguyenová ČTK
9. ledna 2023 v 17:01
Čas čtení 0:36

Kandidát na ministra, kterého si nepřál Zeman, bude náměstkem

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Kandidát na ministra, kterého si nepřál Zeman, bude náměstkem
Zdroj: Twitter/Jiří Ovčáček

Průtahy se jmenováním vyvolala zejména kauza přidělování městských bytů v Brně.

Kandidát lidovců na ministra životního prostředí Petr Hladík se v pondělí stane náměstkem ministra. Jmenuje ho vicepremiér a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, který je dočasně pověřen řízením resortu životního prostředí. Informovala o tom ČTK

Jurečka získal maximální rozsah kompetencí, které může ministr na svého náměstka delegovat. Týkají se zastupování resortu na úrovni vlády, obou komor parlamentu nebo i na mezinárodní úrovni, uvedl. Za prioritu Jurečka označil pomoc českým rodinám s úsporami energií a instalací obnovitelných zdrojů. 

Jmenování proběhne navzdory tomu, že prezident Miloš Zeman minulý týden odmítl Hladíka do funkce jmenovat. Důvodem je pokračující vyšetřování kauzy privatizace brněnských bytů. Kvůli ní policie zasahovala i v Hladíkově kanceláři, z ničeho jej ale neobvinila. Bývalý náměstek brněnské primátorky několikrát uvedl, že s policisty spolupracoval. Podle Zemana navíc Hladík nemá dostatečné odborné způsobilosti kandidáta v oblasti životního prostředí.

Koaliční politici označují prezidentův postoj za protiústavní. Změnu v Hladíkově postavení tak předpokládají až na konci Zemanova mandátu počátkem března. 

Domů
Sdílet
Diskuse