Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Kristýna Dobiášová ČTK
30. března 2023 10:04
Čas čtení 0:59

Děkana Ševčíka se zastal fakultní senát. Jeho chování vnímá jako lidsky správné

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Děkana Ševčíka se zastal fakultní senát. Jeho chování vnímá jako lidsky správné
Zdroj: ČTK/Deml Ondřej

Akademický senát Národohospodářské fakulty (AS NF) Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) se tento týden zastal svého děkana Miroslava Ševčíka, kterého chce rektor VŠE odvolat za nevhodné chování na veřejnosti.

Senát přijal usnesení, že se záměrem rektora nesouhlasí a dříve uvedené důvody nejsou pro odvolání dostatečné. Senát tak nechává na rektorovi univerzity Petru Dvořákovi, zda využije své pravomoci a děkana odvolá. Píše o tom server Seznam Zprávy.

15. března 2023 11:46 Čas čtení 1:20 Konec Ševčíka na VŠE? Rektor požádal o svolání fakultního senátu k jeho odvolání Konec Ševčíka na VŠE? Rektor požádal o svolání fakultního senátu k jeho odvolání

Web zveřejnil usnesení fakultního senátu, pro které hlasovalo šest členů. Dva byli proti a jeden se zdržel. Členové senátu konstatovali, že mediální interpretace událostí, ke kterým došlo po skončení protivládní demonstrace 11. března na Václavském náměstí, nepřispívají k udržení dobrého jména VŠE. Děkanovo chování ale považují za lidsky správné a pochopitelné. Několik stovek lidí se tehdy pokusilo vniknout do budovy Národního muzea a strhnout z ní ukrajinskou vlajku. Ševčík, který se do incidentu zapojil, však tvrdí, že jen pomáhal zraněnému.

Rektor potřebuje k návrhu odvolání souhlas akademického senátu

Rektor v pondělí 13. března vyzval děkana fakulty k rezignaci kvůli jeho vystupování na protivládních demonstracích. Ševčík tehdy uvedl, že pro své odvolání nevidí důvod. Následně po jednání vedení VŠE rektor oznámil, že pokud Ševčík sám nerezignuje, za nejvhodnější řešení považuje, aby ho odvolal Akademický senát Národohospodářské fakulty VŠE. Pokud by fakultní senát Ševčíka neodvolal, chce rektor využít své pravomoci navrhnout odvolání. K tomu by však potřeboval souhlas akademického senátu celé vysoké školy.

Tiskový tajemník fakulty Daniel Váňa ve středu sdělil ČTK, že zasedání akademického senátu, na kterém by se mělo jednat o odvolání děkana Ševčíka, se uskuteční ve středu 5. dubna. Mluvčí VŠE Věra Koukalová už dříve uvedla, že zasedání celouniverzitního akademického senátu bude svoláno až v závislosti na výsledku jednání senátu národohospodářské fakulty.

Domů
Sdílet
Diskuse