Britská show se v televizi vysílá od roku 2016.
Na americké streamovací platformě HBO Max je nově k přehrání britský kontroverzní pořad Naked Attraction, v překladu tedy něco jako Nahá přitažlivost. Show je založená na principu seznamky, jen způsobem, který by tě zřejmě nenapadl.
Je to jako být na Tinderu. Jen mnohem horší
Britská televizní show, která se vysílá na kanálu Channel 4, slibuje, že „začíná tam, kde dobré rande často může končit – u nahoty“. Jak tedy pořad vypadá? V každé epizodě je „vybírající“, před kterým*kterou se nachází šest barevných boxů. V nich se ukrývají nahé osoby, které se vybírající*mu postupně odhalují – ne však od hlavy k patě, ale přesně naopak. Obličeje se odhalují jako poslední.
Vybírající podle svých preferencí osoby v boxech před sebou postupně vyřazuje. Nakonec zbydou dva poslední finalisté. Vybírající osoba se následně musí také svléknout. Ti, kteří zbyli na pódiu, mají následně možnost vybírající*ho ohodnotit. Podle toho se pak vybere vítězný pár, který vyrazí na rande, ovšem už s oblečením.
Poměrně bizarní pořad Naked Attraction má zatím šest sérií, aktuálně se na britském Channel 4 vysílá sedmá. Na streamovací platformě Max jsou k dispozici bez cenzury, na začátku každého dílu se ale objeví varování, že jde o pořad pouze pro dospělé diváky*divačky. „Pořad obsahuje nahotu v plné frontální velikosti a explicitní diskuse o lidském těle,“ stojí dále v upozornění.
Televizní série se dočkala poměrně velké kritiky, která se týká zejména body shamingu, tedy kritiky lidí na základě tělesných rysů. Podle serveru Hollywood Reporter jsou soutěžící odmítáni z mnohdy velmi povrchních důvodů. Soutěž opouštějí na základě stížností na malé nohy, malé přirození a tak dále. Na druhou stranu jsou součástí každé epizody intermezza s informativní částí ohledně sexuální výchovy a mezi soutěžícími jsou lidé různé sexuální orientace.
Díky dostupnosti na platformě Max se nyní k sedm let starému pořadu dostávají američtí diváci. Zatímco podle některých jde o „největší kravinu na světě“, jiní pořad chválí za prezentaci všech typů těl. „Je hezké to vidět, protože média nám často ukazují těla jednostranným způsobem a snaží se nám namluvit, že lidské tělo nemá žádné nedokonalosti,“ napsal jeden z diváků.
Podobně rozličně byl pořad přijat i přímo ve Velké Británii. Tamní regulátor vysílání Ofcom obdržel na nahotu v pořadu více než tisíc stížností. Nakonec se jimi přestal zabývat s odůvodněním, že vzhledem ke kontextu pořadu jsou tyto záběry oprávněné.