3) Ted Mosby (How I Met Your Mother)

Proč se v našem seznamu objevil Ted aneb definice věčně toužícího muže po lásce? Jedná se o hlavní postavu a zároveň vypravěče populárního sitcomu, jehož chování se někdy zdálo být až naivní. Tento beznadějný romantik se až přehnaně snaží ukázat, že on je ten chudák, kterého ženy zklamávají a v podstatě on nic moc špatného nedělá a sám sebe pak lituje.
Jeho touha po nalezení té jedné je až protivná. Ted je přitom od samého začátku zamilovaný do své kamarádky Robin, několikrát se i pokusí o vztah, ale nikdy jim to nevyjde, jelikož každý chce od života něco úplně jiného. Ted touží po rodině a stabilitě, Robin neví, co bude zítra a rozhodně se necítí na roli matky. Jejich vztah je tím pádem platonický.
Ted tak stále hledá, bohužel je jeho zlozvykem téměř kohokoli poměřovat s Robin, a přestože dívce dá šanci a třeba se do ní i zamiluje, vztah často ztroskotá na tom, že to není Robin. K tomu se nebál slečny šíleně uhánět, přesvědčovat je k věcem, které se jim příčily, a nakonec ze sebe dělat oběť. Jeho chování tak bylo často toxické a samotného ho přivádělo do potíží.
Pozoruhodné ale je, že my víme, že Ted nakonec našel tu matku, kterou není Robin, o ní totiž jako vypravěč se svými dětmi mluví jako o tetě. Když se konečně dozvíme, o koho jde, přijde naprostý podraz od scenáristů, kdy kvůli finále seriálu začaly dokonce vznikat protesty o přetočení. Naprosto totiž podtrhává toxicitu postav a vyvrací vše, co se událo za celých devět řad seriálu.
2) Joe Goldberg (You)

Joe je děsivý, posedlý a současně nebezpečně okouzlující stalker aneb dokonalý příklad mužské toxicity. Tváří se jako perfektní přítel, zajímá ho, co mu dívka říká, upřednostňuje její touhy před těmi svými, ale zároveň používá všechny techniky učebnicového násilníka.
S ženami šíleně manipuluje, uráží je, snaží se je odříznout od přátel, dokonce je i podvádí, a především je zevrubně zkoumá, kdy se o nich učí i online. Joe se nezastaví vůbec před ničím, tedy ani před brutálním násilím nebo vražděním, aby jednoduše dosáhl toho, co chce.
Bohužel i přesto nebo možná právě proto je šíleně přitažlivý, a dokonce i diváci a divačky nevěděli, jak se ohledně něho mají cítit, protože k němu chovali určitou náklonnost. Přesně to takový typ člověka vyvolává a je třeba včas dokázat rozpoznat rozdíl mezi romantikou a toxicitou.
1) Jaclyn Lemon (The White Lotus)

Jedná se o výraznou postavu třetí série seriálu. Její toxičnost není nutně křiklavá, ale působí spíš jako tichý jed, kdy se skrývá za úsměvy nebo pasivní agresivitou. Jaclyn je povrchní a ráda pomlouvá za zády svých přátel. Do resortu přijela se svými dvěma kamarádkami z dětství a jejich společná dynamika se každým dnem, který spolu tráví, zhoršuje.
Jaclyn a její kamarádky na sebe postupně vytahují to nejhorší, probouzejí v sobě zášť a poukazují na své nedostatky a nejistoty. Seriál jejich vztahem vyobrazuje to, jak ženy na sebe mohou být často přísné a že soutěživost a srovnávání si mohou vybrat daň na jejich psychice.
Jaclyn je postava, která potřebuje pozornost. Často se staví do role oběti nebo té, která to myslí dobře, jen aby manipulovala okolím k tomu, aby ji litovalo nebo obdivovalo. Všechno musí nějak souviset s ní, v konverzacích například často přebírá kontrolu tak, že ostatní znejistí, a ona se přitom usmívá a působí, jako by všechno bylo v pořádku, přitom v podstatě druhé shazuje a ponižuje.
Je záludná a vypočítavá, nepůsobí však zcela záporácky, naopak svou normálností ukazuje, jak komplikovaná a rafinovaná může být manipulace v každodenních vztazích.