Hinduistické božstvo, které však většina Indů přenechává z patřičných příčin na duchovních guru.
Něco jsme si už o netradičních kulturních a sexuálních zvycích napsali, ale nic nebylo dosud tak nehumánní, odporné a mysl zarážející jako sekta Aghóriů pocházející z Indie. Indie je podobně jako Rusko země neomezených možností, ovšem ve zcela jiném smyslu. Tam, kde jiné spolky, sekty a náboženství se svými rituály končí, Aghóriové teprve začínají. Jsou zvyklí dělat to, z čeho se jiným zvedá žaludek a dobrovolně by to kromě psychicky narušených osobností asi nikdo jiný nezkoušel. Do svého duchaplného portfolia řadí pití alkoholu, kouření marihuany, jedení lidského masa, ale i sexuální praktiky s mrtvolami. Že se vám raději zamlouvají naše domácí tradice? Nám také, ale spíše než začneme soudit se nejprve podívejme na celou sektu blíže.
Bůh je dokonalá entita, která vytvořila každou myšlenku, každý kousek Země. Z jeho nitra pochází každé narození, ale i každá smrt. A protože Aghóriové věří, že bůh je dokonalý a stvořil všechno, znamená to tedy, že je dokonalé úplně všechno, dokonce i to, co se na první pohled jeví jako odpudivé. Každý kousek planety, každá bytost, každé zvíře, hmyz, drogy, stolice i rozkládající se tělo. Takto lze jednoduše vysvětlit princip, na kterém stojí indická sekta, která se pokládá za nejbizarnější na světě. Hlavní podmínkou je všechno kolem vás považovat za bezpodmínečně dokonalé. Tím pádem se otevírá celý svět možností, protože nic není tabu, neexistují žádné morální hranice ani zásady. Pokud byste totiž něco odmítli, považovalo by se to za odmítnutí božího díla. Vše co Aghóriové dělají je v souladu s náboženským přesvědčením. Uctívají totiž indického boha Šiva a jeho manželku Káli v té nejextrémnější podobě. Jejich znovuobjevení a osvícení hledají ve špíně a nechutnostech.
Historie hinduistické sekty sahá až do 14. století, kdy se údajně oddělili od sekty Kapálika. Aghóriové však svůj původ spojují s člověkem jménem Kina Ram, který se měl podle (údajně) doložených spisů dožít 150 let. Stát se tak mělo v 18. století a členové sekty ho dodnes považují za reinkarnaci boha Šivy. Na začátek vzpomeneme, že mezi nejlepší přátele sekty lze považovat alkohol a marihuanu (vyloučeny nejsou ani jiné drogy). Dostatek času tedy tráví ne zrovna střízliví. To by byl snad nejmenší problém, se kterým se setkáváme i u nás. Oblečení Aghóriů však povětšinou tvoří šedý popel. Jak jste si možná domysleli, ten pochází z kremací mrtvých těl. V oblibě je také vlastnit lidskou lebku, která slouží jako miska na jídlo, či sklenice na pití (alkoholu). Jídelníček je vskutku velmi pestrý. Kromě obyčejných indických pokrmů obsahuje i moč, stolici či maso. Rozdíl mezi lidskými a zvířecími „produkty“ samozřejmě nedělají. I konzumace nečistých věcí má své opodstatnění, protože tvoří způsob jak potlačit ego a s ním i celý fenomén uznávání konceptu krásna.
Mrtvá těla však neslouží pouze k naplnění žaludku. Používají se také pro sexuální uspokojení. Mrtvoly se vytahují zejména z vod, kam byly pohřbeny. Aghóriovié tvrdí, že jediná věc, kterou chtějí dosáhnout je nalezení čistoty ve špíně. Za nejuznávanější „osvícence“ a lídry duchovního světa lze považovat ty, kteří dokážou sníst lidský mozek a myslet přitom na boha. Nefalšovaných Aghóriů je však podle několika badatelů stále méně a méně. Důvod je velmi prostý. Po dennodenním „brodění se ve špíně“ se většina z nich zblázní. Členy přitom lze rozdělit na dvě skupiny. První tvoří pochybné existence bez naděje na lepší život, druhou skuteční duchovní hledající boha a smysl života.