Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
22. února 2017 16:47
Čas čtení 0:00
Barbora Bláhová

Jak to vypadá na návštěvě ve skříni královny Alžběty II.?

MÓDA MÓDA
Uložit Uložené

Když máte šatník, ve kterém se můžete ztratit.

Královna Alžběta II. nosí zcela zaslouženě „titul“ módní ikony. Její vytříbený styl a eleganci můžeme sledovat již po mnoho let. Ale troufly byste si odhadnout, kolik kostýmků její šatna ukrývá?

HRH Queen Elizabeth II (IV)

Her Majesty Queen Elizabeth II

Přestože britská královna zůstává po celá léta věrná britské módě a návrhářům ze své vlasti, v rámci oficiálních zahraničních cest, kterých bylo v průběhu její vlády celých 261 (zahrnovaly 96 států a 116 různých zemí), se nebála užít módu jakožto politický nástroj. V duchu hesla „šaty dělají člověka“ svoji róbu vždy přizpůsobovala zemi či kraji, do kterého vycestovala, aby tak dala najevo svoji solidárnost se zemí. Tak například během státní návštěvy v Etiopii roku 1965 královna oblékla zelené šaty návrháře Hartnella se znakem řádu Etiopie. Při oficiální návštěvě Austrálie roku 1974 pro změnu oblékla žluté hedvábné šaty s větvičkami proutí z dílny Iana Thomase.

A glamourous Queen in Paris

Queen Elizabeth II

Ačkoliv přesný počet garderób této obdivuhodné dámy není znám, můžeme si o něm lehce udělat obrázek na základě množství zavazadel, která královnu na oficiálních návštěvách doprovází. Při cestě do Austrálie sebou královna měla tolik šatů, že bylo potřeba tří letadel na jejich dopravení a celkem tato zavazadla vážila pět tun! Na každý den měla královna připraveno pět kostýmků včetně vhodné obuvi a navíc na každý večer jedny plesové šaty. O jeden královský „outfit“ se vždy stará tým složený z 12 lidí. Mezi nimi je i asistent, který sepisuje důkladný protokol o každém „kousku“, který Alžběta II. vynesla. Pokud si na sebe vezme např. rudou, je potřeba se vyvarovat tomu, aby stejnou barvu oblékla v následujících třech měsících. A to i v případě, že by se jednalo o zcela odlišný typ oděvu. Každý kostým oblečený královnou představuje měsíce plánování a několik týdnů příprav.

Queen Elizabeth Visits Ottawa For Canada Day

Queen Elizabeth II

Pokud se ptáte, jaký osud specifické oděvy ušité na míru navštěvovaným zemím čeká, odpověď je jednoduchá. Královna Alžběta II. je proslulá tím, že stejně tak jako každá žena, se i ona odmítá vzdát jakéhokoliv kousku ze své „skříně“. A tak všechny své skvosty schraňuje v královském šatníku, který nabývá rozlohy většího rodinného domu přičemž některé kousky snad stály už u zrodu Beatles. To, a nadčasovost jejího šatníku, dokládá fakt, že kostýmek ve kterém byla vyfocena roku 1972, na sebe oblékla téměř o třicet let později. Královna je tedy ke svým šatům velmi šetrná, nebo si prostě a jednoduše ještě nestáhla Vinted.

Domů
Sdílet
Diskuse