Neděle 18. 3. 2018 svátek má Eduard

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Marco Paköeningrat / flickr.com

Hlavní designér z Applu: Na smartphonu bez rámečků jsme pracovali pět let před představením iPhonu X

Jony Ive prozradil, že displej přes celou přední stranu jim není až tak cizí. Museli však čekat na technologie.

11. říjen 2017, 15:07

Jony Ive prozradil, že displej přes celou přední stranu jim není až tak cizí. Museli však čekat na technologie.

Nová desítka nezaujala pozornost jen celého fanklubu kalifornského výrobce, ale i těch, kteří stojí na opačné straně řeky. iPhone X lze z téměř každého úhlu pohledu považovat za smartphone, který se dokáže vyrovnat současné těžké váze s operačním systémem Android, kam patří takový Samsung Galaxy Note8 nebo čínský klenot Xiaomi Mi MIX2. Nejzajímavější je však beze všeho jeho design, protože 82,9 % přední plochy prémiového těla pokrývá pestrobarevný Super AMOLED panel, a to ho řadí mezi naprostou špičku.

 

Dvorní designér Applu ale tvrdí, že s podobnými vizuálními koncepty si pohrávali dávno před představením očekávané high-end novinky. Nemluvíme tu o roku, dvou a dokonce ani o třech letech.

 

 

Jak prozradil během americké akce TechFest, na jejich vizi přinést takzvaný edge-to-edge displej začali pracovat přibližně pět let zpátky, ale jediné, co mohli, bylo hrát si s prototypy. Technologická řešení, která potřebovali kvůli výstřednímu konstrukčnímu provedení, byla v té době příliš drahá a pár z nich dokonce ještě ani neexistovalo. Výroba něčeho takového proto nepřipadala v úvahu.

 

„Existují určité nápady, které máme, ale čekáme na technologii, aby nás doběhla,“ uvedl na margo několikaletého vývoje zcela nového designu pro nadcházející iPhony. Finální práce na tom, s jakým přišla před nedávnem desítka, přitom trvaly zhruba ty dva roky.

 

Rok 2017 je však jiný, což můžeme vidět i na několika letošních vlajkových modelech od konkurenčních výrobců z mobilního průmyslu. Ceny součástek postupem času klesly na přijatelnou hranici a protože tak díky tomu nemusí citelně zvyšovat cenovky, nic jim už nebrání v tom, aby obohatili své esa o stále žádanější moderní poměr mezi konstrukcí zařízení a jeho zobrazovacím panelem.

 

Foto: Francisco Fernández / pexels.com, Marco Paköeningrat / flickr.com Tagy: apple, vývoj, iphone x, johny ive
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse1 komentář
Diskuse je jen pro přihlášené
1 komentář
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
vrso212. říjen 2017, 1:09

A keď sa Apple zobudil, tak konkurencia už mala svoj “Edge to Edge” na trhu aj s wireless charging a face recognition...

Proste Apple ako inovátor zlyhal a jedine čím sa môže pochváliť je najrichlejsi cpu ktorého rýchlosť bežný užívateľ nielen že nespozoruje, ale ani nevyužije.

Ja si na ten zázrak X počkám, kúpim ho len pre to, aby som ho vedel ohodnotiť, čo ozaj inovatívne priniesol.

0 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější