Úterý 20. 2. 2018 svátek má Oldřich

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

V nejnebezpečnější místnosti ti stačí strávit jen pár minut a nevyhneš se smrti. Ukrajinský sklep už má na svědomí alespoň jeden život

Hluboko pod zemí leží nejnebezpečnější místnost na světě.

13. listopad 2017, 1:26

Hluboko pod zemí leží nejnebezpečnější místnost na světě.

Kde se nachází to nejnebezpečnější místo na celém světě? Jasně, hodnotit nebezpečí můžeme různými způsoby, ale YouTube kanál RealLifeRoom se rozhodl pro tu nejoptimálnější cestu. Na dané místo si můžeš vzít cokoli jen budeš chtít, ať už jde o auto, dostatek jídla, zbraně nebo klidně i léky či drogy. Ale ani jedna z těchto věcí ti nepomůže, aby ses ubránil nebezpečí, které se skrývá v jednom ukrajinském sklepě.

 

Určitě víš, že v roce 1986 několikrát vybuchla jaderná elektrárna v Černobylu. Desítky tun jaderného odpadu tehdy prorazily několik pater a kolem všeho musely být postaveny dva speciální sarkofágy, aby zabránily šíření radiace. Vědci následně strávili několik let prohledáváním okolí, aby si lidstvo bylo stoprocentně jisté tím, že nehrozí žádný neočekávaný problém a je dobře, že se tak dělo. Skupině vědců se totiž podařilo detekovat speciální sklep, kde se stále nachází přibližně dvě stě tun odpadu, přezdívá se Elephant's Foot. V době objevu by ti stačilo jen pět minut v této místnosti a vše by skončilo jistou smrtí. Nyní je situace o něco mírnější, ale jak ti ukáže následující perfektní video, nic není ani zdaleka bezpečné.

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse2 komentáře
Diskuse je jen pro přihlášené
2 komentáře
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
radis23413. listopad 2017, 6:34

...kde sa stále nachádza približne dvesto ton odpadu... no vo videu je to trošku inak podané. Jadrový reaktor, ktorý sa prehrial mal v sebe jadrové palivo, ktoré sa roztavilo, pretekalo nižšie reaktorom a nabralo sebou trubky, piesok, sklo a betón a spolu to vážilo 200 ton. To čo našli v "pivnici" má priemer niečo cez 2 metre a váži 100 ton ...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Matúš M.14. listopad 2017, 16:46

Ahoj,
odporúčam k téme niečo pogoogliť a zistíš, že spolu sa tých 200 ton nazýva jednoducho "waste", aj napriek tomu, že na začiatku bola rádioaktívna len približne polovica. I tak vďaka za perfektný feedback!

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
  13. listopad 2017, 15:11

Komentář byl odstraněn pro jeho nevhodný obsah.


Odebírej REFRESHER videa
Nejčtenější