Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
23. ledna 2018 17:55
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

1500 čínských pracovníků postavilo železniční trať pro novou stanici jen za 9 hodin

ZAJÍMAVOSTI ČÍNA
Uložit Uložené

Čínští pracovníci se opět jednou vyznamenali. Železnici postavili jen za 9 hodin.

O čínských pracovnících je známo, že dokáží pracovat s obdivuhodnou rychlostí a efektivitou, což se jim podařilo před několika dny znovu dokázat při stavbě jedné z tamních železnic. Trať u nové vlakové stanice v provincii Fu-ťien na jihu země se jim totiž podařilo postavit za pouhých 9 hodin.

Na práci jich ale nebylo málo. Do stavby se podle informací britského serveru Daily Mail zapojilo přibližně 1500 pracovníků, kterým při práci na rozsáhlém projektu asistovalo celkem 7 vlaků a 23 rypadel. Do práce se pustili konkrétně 19. ledna a v ranních hodinách následujícího dne již měli hotovo.


Jak celý proces stavby probíhal, si můžete prohlédnout na níže přiloženém videu, které rychlou práci čínských stavebníků dokumentuje. Pracovníci na něm staví novou trať, kterou následně propojují se třemi stávajícími, a kromě toho na místě také stihli nainstalovat několik traťových návěstidel a zařízení na monitorování noční dopravy.

Doporučeno
Vlaky tu jezdí skrz budovy, auta tankují na střechách. Čunking je největší město světa, o kterém jsi možná neslyšel*a Vlaky tu jezdí skrz budovy, auta tankují na střechách. Čunking je největší město světa, o kterém jsi možná neslyšel*a 1. května 2024 8:30

Podle vedoucího ze stavební společnosti, která za pracemi na nové trati stála, se vše podařilo stihnout díky tomu, že pracovníci byli rozčleněni do sedmi skupin, které pracovaly na několika různých úkolech souběžně.

V současné chvíli pokračují práce na zbytku tratě, která má být ve výsledků dlouhá 246 kilometrů a jejím účelem je vytvořit novou hlavní dopravní linku mezi jihovýchodní a střední Čínou. Celá železnice má být dokončená do konce letošního roku a budou po ní jezdit vlaky s maximální rychlostí 200 kilometrů v hodině.

Domů
Sdílet
Diskuse