Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Úterý 20. 4. 2021 svátek má Marcela

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?

Kde nejradši jí nejznámější český foodtuber a co ho na naší YouTube scéně nejvíc štve?

Burgery z různých pražských restaurací, sushi, kebab, pizza, těstoviny, srovnávání nejlepších kolových nápojů nebo brambůrek? To vše najdete na kanále tohoto pražského tvůrce videí o jídle.

11. květen 2018, 15:23 Čas čtení: 0:00
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Kde nejradši jí nejznámější český foodtuber a co ho na naší YouTube scéně nejvíc štve?
Zdroj: Youtube
Gastro - Lidé
1
Denis O.
11. květen 2018, 15:23

Kde nejradši jí nejznámější český foodtuber a co ho na naší YouTube scéně nejvíc štve?

Burgery z různých pražských restaurací, sushi, kebab, pizza, těstoviny, srovnávání nejlepších kolových nápojů nebo brambůrek? To vše najdete na kanále tohoto pražského tvůrce videí o jídle.

Denis O.
11. květen 2018, 15:23
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Kde nejradši jí nejznámější český foodtuber a co ho na naší YouTube scéně nejvíc štve?
Zdroj: Youtube

Primárně pro obyvatele Prahy je tento kanál tím nejlepším krokem, jaký můžou udělat před objednáním jídla z jimi předem neověřené restaurace. JdemeŽrát vám může pomoci s výběrem podniku, díky němu také nemusíte udělat přešlap.

 

Některé podniky nemají kvalitně zařízený rozvoz, proto si čas od času JdemeŽrát objedná přes donáškovou službu a hodnotí i to, za jak dlouho jídlo dorazí a jestli je jídlo po přívozu ještě vůbec teplé. Z textu rozhovoru působí stejně pozitivně a objektivně jako ve videích. Otázky jsou ve většině samozřejmě o jídle, jen malá část se týká jeho soukromí, jelikož si prozatím zachovává svou anonymitu.

 

Zdravím, můžeš na začátek představit svůj kanál a na jakém konceptu se zakládá? 

Ahoj, můj YouTube kanál se nazývá JdemeŽrát a natáčím vše kolem jídla – primárně videorecenze restaurací, dovozů, nějaké jednoduché vaření, občas také názorová videa, když mě něco hodně naštve a chci se o to podělit s diváky.

 

Jak dlouho už točíš a pamatuješ si na své první video?

Natáčím už skoro 3 roky a moje první video je dostupné – byla to recenze Big Macu.

Proč jsi začal točit?

Hodně pracuji a dost často si objednávám jídlo z dovozů, protože někdy prostě není čas/chuť na vaření. Takhle to vlastně i začalo, že jsem hledal nějaké nové podniky na vyzkoušení, ale štvalo mě, že vlastně nevím, jak tam vaří a co mi přivezou, dokud si to sám neobjednám a nevyzkouším. Tehdy sis mohl maximálně o restauraci přečíst pár textových recenzí „zákazníků“ na rozvozovém webu nebo na jejich Facebooku, které byly k ničemu a většinou je psal buď sám majitel restaurace nebo jeho kámoši. Jídlo mě bavilo, YouTube taky, tak jsem se rozhodl to spojit a ukazovat lidem, co se kde dá koupit 

 

 

Máš harmonogram vydávání videí, nebo natáčíš podle toho, jak máš čas a náladu?

Vydávám pravidelně každé pondělí a čtvrtek v 18:00. Nálada je vždycky, s tím časem je to bohužel horší.  

Přijde ti, že svou tvorbou ovlivňuješ myšlení zákazníků? Proč?

Neřekl bych, že přímo ovlivňuji. Spíše se snažím, aby to svoje myšlení trošku zapnuli. Ukazuji lidem, které podniky jsou poctivé, komu třeba na každém zákazníkovi záleží, kde vaří dobré jídlo a kde naopak ne. To samé i když třeba natáčím nějakou fastfoodovou novinku – Češi do podobných podniků chodí docela často a zajímá je, jak nějaký nový produkt vypadá a chutná ve skutečnosti. Vždycky se to snažím lidem ukázat ze všech úhlů a oni si na to pak udělají svůj vlastní názor a sami se rozhodnou, jestli se jim to líbí, nebo ne.

 

Co spolupráce? Píšou ti společnosti, abys na jejich výrobek natočil video? 

U nás je to se spoluprací trošku složitější, protože si zakládáme na objektivitě. Firmy i restaurace nás oslovují s prosbami, abychom na ně natočili pozitivní recenzi. To u nás ale bohužel nejde. Proto jim nabízíme možnost objektivní recenze – což je podle mě ještě lepší . Když je restaurace/produkt poctivý, tak je pozitivní i recenze a budou mít skvělou reklamu, kterou uvidí přes 100 tisíc lidí. Když se třeba něco nepovede, tak aspoň budou mít objektivní zpětnou vazbu a budou vědět, na co se zaměřit. Bohužel to ale většina podniků nechápe, a proto spoustu spoluprací odmítáme.

 

 

Stalo se ti někdy v osobním životě, že tě tvůj divák poznal podle hlasu? 

To se mi ještě nestalo, ale několikrát mi lidi psali na Instagram, že viděli Káťu (moji ženu, kterou ve videích ukazuji) s nějakým mužem a ptají se, jestli jsem to byl já.

  

Hodláš někdy odhalit svou tvář, nebo jsi rád za svůj klid a anonymitu? 

Na tuhle otázku vždy odpovídám tak, že možné je všechno. Mám svoje soukromí rád a anonymita mi zaručí i to, že mě třeba v restauracích nepoznávají a že to jídlo vždycky dostanu stejné jako kterýkoliv jiný zákazník. Jednou se mi stalo, že mě poznali v restauraci, kde jsem si objednával jídlo na recenzi a dostal jsem skoro kilový burger a snad dvojité porce všeho. Taková recenze pak ztrácí smysl… Na druhou stranu mám ale v hlavě spoustu nových zajímavých formátů videí, které bych mohl realizovat, kdybych se ukázal celý. Možné je všechno. 

 

Jaké jsou tvé nejoblíbenější restaurace a fast foody? Např. kde ses nejlépe najedl, kde je nejlepší personál, kde měli nejlepší suroviny?

Já to hrozně rád střídám podle nálady a podle toho, kde mi zrovna chutná sezónní menu. Pracuju na Smíchově a dost často chodím na oběd do bistra Fresh & Fat, kde vaří opravdu skvěle a je tam mega příjemný personál. Rád taky zajdu do pizzerie Il Pomodoro, ve které pečou famózní pizzu a kousek ve stejném foodcourtu do libanonské restaurace Safír – tam zase mají skvělé grilované kuře.

  

 

Tvůj nejoblíbenější nápoj? 

Kohoutková voda na Praze 8, ta je nejlepší. Jinak mám rád jasmínový čaj, rajčatovou šťávu a občas si zahřeším klasickou Pepsi.

 

Co ti třeba na druhou stranu opravdu nechutná?

Patří sem např. zakysaná smetana, máslo, kaviár, odnedávna (po jedné recenzi) taky zázvor. Ten seznam byl delší, ale snažím se s tím bojovat a těm potravinám časem přijít na chuť.

 

Jaký máš pohled na momentální situaci na českém YouTube? Sleduješ to, nebo tě to nezajímá?

Sleduji prakticky všechno a mám přehled skoro o všem, co se kolem YouTube děje. Hodně sleduji taky zahraniční YouTube scénu a momentálně mě situace u nás moc netěší. Největší problém vidím asi v tom, že u nás prakticky nejsou tvůrci, kteří by vytvářeli obsah pro dospělé publikum. Většinu diváků bohužel tvoří děti, a proto se i dospělí, 25letí až 30letí youtubeři, kteří by teoreticky mohli natáčet něco zajímavého, zaměřují na videa pro děti a točí pranky, letsplaye a prozkoumávačky…Čímž se ale dostáváme do začarovaného kruhu, protože dospělé publikum na YouTube ani nepřijde, dokud tu nebudou mít na co se dívat. Pevně ale doufám, že se to časem změní!

 

 

 

Sleduješ zahraniční youtubery? Byl ti někdo z nich inspirací k založení tvého kanálu? 

Sleduji všechno možné, hlavně zábavná videa, recenze filmů, techniky, atp. Inspirací k založení asi ne, ale průběžně mi diváci posílali linky na různé americké food blogery, kteří natáčí převážně fastfoody, a psali třeba, že by bylo fajn, kdybych do videí přidal bodové hodnocení jako u nich atd.

 

V Americe je různých kanálů o jídle strašně moc, v Asii je to také pojem, hlavně co se týká streamování, ale ty tu máš zatím dá se říct takový monopol. Proč tomu tak je? 

Ono je to docela drahé na produkci. První 2 roky jsem to všechno platil ze svého (YouTube nevydělával skoro nic), a to je třeba jídlo za 500–700 Kč na každý díl. Mnohem jednodušší je natáčet hraní her.

 

Přemýšlel jsi o tom mít svůj vlastní pořad v televizi, popřípadě dostal jsi na to nabídku? 

Kdysi mi přišla nabídka, že by jedna televize moje videa používala ve svém vysílání, to jsem ale odmítl. Vlastní pořad by mohl být asi zajímavý.

 

 

Máš oblíbeného kuchaře, popřípadě oblíbenou kuchařskou show?  

Hrozně rád se dívám na Zdeňka Pohlreicha, ať už je to Ano, šéfe nebo jeho pořady o vaření – přijde mi jako hodně zajímavá a svérázná osobnost. V poslední době také rád sleduji na Instagramu Lukáše Anděla (@lukyandel), což je mladý, ale velice talentovaný kuchař ze Slovenska.

 

Chceš na závěr něco vzkázat svým fanouškům nebo našim čtenářům? 

Dělejte, co vás baví. Jezte, na co máte chuť a užívejte si život zplna hrdla  A samozřejmě, doufám, že právě jíte něco dobrého, a pokud jo, tak vám přeji dobrou chuť!

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
1 Mads Mikkelsen je nový John Wick. V napínavém akčním traileru učí geeky vraždit členy násilnického gangu
2 Like House si odbyl svoji premiéru. Anna Šulc tvůrcům poslala klaunské emoji
3 Marvel otevřeně řeší rasismus. USA nechtějí černého Captaina Americu a Falcon to chce změnit
4 VIDEO: Youtuber Jake Paul v 1. kole ukončil bývalého bojovníka UFC. Boj netrval ani 2 minuty
5 Hamáček se pustil do Jurečky: „Vůbec tomu nerozumíš a chceš na tom vytloukat politické body“
1 Hamáček se pustil do Jurečky: „Vůbec tomu nerozumíš a chceš na tom vytloukat politické body“
2 Marvel otevřeně řeší rasismus. USA nechtějí černého Captaina Americu a Falcon to chce změnit
3 Mads Mikkelsen je nový John Wick. V napínavém akčním traileru učí geeky vraždit členy násilnického gangu
4 „Natáčet domácí porno jako koníček zní šíleně,“ říká mladá dvojice z PornHubu. Prozradili nám, kolik vydělávají a jak začínali
5 Like House si odbyl svoji premiéru. Anna Šulc tvůrcům poslala klaunské emoji
1 Rouška pod nosem a ruka v ruce. Arenberger zřejmě zapomněl na pravidlo tří R
2 Registrace očkování Covid 65+: Jak se zaregistrovat a kdy přijde řada na mladší ročníky
3 „Zpřerážím ti páteř, ty prase.“ Reportér ČT čelí výhrůžkám kvůli jeho příspěvkům o Haně Lipovské
4 Pohřeb Petra Kellnera: Rozloučení proběhlo v jeho vile v Dejvicích, rakev měl obloženou mechem
5 Dana Drábová nám prozradila vše o kontroverzní stavbě nového jaderného bloku v Dukovanech. Co si myslí o účasti Ruska? (Rozhovor)
1 Jasminu Alagič znechutil vlastní manžel Rytmus i komička Simona: Drahý Paťko, svou reakcí jsi za ní skočil na dno
2 Vláda udělila výjimky pohybu pro některé okresy. V této mapě zjistíš, které to jsou
3 Obrysy křivek i odhalené pozadí. Značka Mugler představila pokračování sexappealem nabité kolekce jaro/léto 2021
4 Rektální testování dětí: Arenberger jej chtěl povolit, zděšený Plaga psal Babišovi
5 Rouška pod nosem a ruka v ruce. Arenberger zřejmě zapomněl na pravidlo tří R
více z témy gastro
Burger King vyzývá své zákazníky, aby si objednali burger z McDonald'sBurger King vyzývá své zákazníky, aby si objednali burger z McDonald's
Test 100% pomerančových džusů: Značky nejsou všechno. Levný a kvalitní džus koupíš i do 25 korunTest 100% pomerančových džusů: Značky nejsou všechno. Levný a kvalitní džus koupíš i do 25 korun
KVÍZ: Vše, co jsi chtěl vědět o alkoholu a jeho účincíchKVÍZ: Vše, co jsi chtěl vědět o alkoholu a jeho účincích
více článků
Sponzorované články
Zvyšuje pití alkoholu pravděpodobnost nákazy koronavirem?Zvyšuje pití alkoholu pravděpodobnost nákazy koronavirem?
Vildo.cz: Vyhledávač módy, který ti usnadní nákupyVildo.cz: Vyhledávač módy, který ti usnadní nákupy
Hygienická fakta – tolik roztočů a kožních buněk obsahuje 10letá matraceHygienická fakta – tolik roztočů a kožních buněk obsahuje 10letá matrace
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
FCK, kuřecí restaurace bez kuřete, to není ideální, inzerovalo KFC v britských denících. Omlouvalo se za nedostatek masa v AngliiFCK, kuřecí restaurace bez kuřete, to není ideální, inzerovalo KFC v britských denících. Omlouvalo se za nedostatek masa v Anglii
Izraelský student navrhl sáčky na jídlo, které se uvaří v pračce, zatímco perete vaše špinavé prádloIzraelský student navrhl sáčky na jídlo, které se uvaří v pračce, zatímco perete vaše špinavé prádlo
Vietnamská restaurace v Praze kvůli koronaviru nechtěla obsluhovat čínské zákazníky. Je to rasistické, píší lidé na internetuVietnamská restaurace v Praze kvůli koronaviru nechtěla obsluhovat čínské zákazníky. Je to rasistické, píší lidé na internetu
Co je lepší než strávit chladné nedělní poledne u luxusního brunche? Pražská restaurace V Zátiší nabízí dokonalý gurmánský zážitekCo je lepší než strávit chladné nedělní poledne u luxusního brunche? Pražská restaurace V Zátiší nabízí dokonalý gurmánský zážitek
Pondělky bez masa? Newyorské školy zavádí na jeden den v týdnu povinné vegetariánské snídaně a obědyPondělky bez masa? Newyorské školy zavádí na jeden den v týdnu povinné vegetariánské snídaně a obědy
Burger King spustil prodej prvních rostlinných burgrů v Británii, nejsou však vhodné pro veganyBurger King spustil prodej prvních rostlinných burgrů v Británii, nejsou však vhodné pro vegany
Před poslední zpovědnicí ve finále mě prosili, abych už řekl, že chci vyhrát, říká vítěz soutěže MasterChef Roman (Rozhovor)Před poslední zpovědnicí ve finále mě prosili, abych už řekl, že chci vyhrát, říká vítěz soutěže MasterChef Roman (Rozhovor)
Būcheck: Dva vydáme za dvě hodiny tolik jídla, co restaurace s číšníkyBūcheck: Dva vydáme za dvě hodiny tolik jídla, co restaurace s číšníky
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.