Neděle 19. 8. 2018 svátek má Ludvík

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: By Kennysun [CC BY-SA 3.0], from Wikimedia Commons

Současný hip hop není jenom trap. Tady je 13 výborných desek jako důkaz

Ne, rap poslední dekády fakt není jenom Gucci Gang a jemu podobné.

13. květen 2018, 12:56

Ne, rap poslední dekády fakt není jenom Gucci Gang a jemu podobné.

„Staří dobří Wu-Tang, 2Pac a Biggie“ nebo „kam se poděl opravdový rap?“ a „proč radši nenapíšete o nových Prago nebo Pio Squad?“. Garantuju vám, že podobná hesla najdete pod každým českým příspěvkem o Lil Pumpovi, Migos, Futureovi nebo XXXTentacionovi. Tím nechci degradovat žádné z výše citovaných, ale zároveň chci ukázat, že i v posledních několika letech vzniká skvělý rap, který není ovlivněn trapovou vlnou.

 

Rap v posledních pár letech totiž fakt není jenom o mumlání, benzodiazepinech a repetitivních textech, jak by mohl letmý pohled na současné žebříčky napovídat. A ačkoliv považuji třeba Lil Pumpovu loňskou studiovku za jednu z nejzásadnějších a nejzábavnějších desek roku a celkově tvoří trap značnou část mého playlistu, chápu, že někdo prostě není ochoten na současný zvuk přistoupit.

 

Prosím: nabízím seznam 13 projektů, které vznikly v aktuální trapové mánii, ale zároveň si razí vlastní cestu. Protože pod povrchem moshpitového rapu bublá plno zajímavých desek.

 

Současný hip hop není jenom trap. Tady je 13 výborných desek jako důkazA Tribe Called Quest - We got it from Here... Thank You 4 Your service

Začít tento seznam něčím jiným by byla urážka. Reinkarnace legendárních A Tribe Called Quest přišla po 18leté pauze. Rozlučková deska vznikala potají. V procesu tvorby zemřel Phife Dawg, jeden z členů kapely, a tak se část alba dodělávala bez něj.

We got it from Here... má všechno, co byste od A Tribe Called Quest alba očekávali. Trefně popisuje rasové, politické a systémové problémy moderních Spojených států amerických, vzdává hold zesnulému členovi a nabízí nádherné, barvité produkce.

 

Na albu hostují krom jiných třeba Jack White, Elton John, Kanye West, Anderson.Paak, André 3000, Kendrick Lamar, Talib Kweli, nejčastěji však tradiční kolegové Busta Rhymes a Consequence. 

 

 

Projekt má vzhledem k úmrtí Phife Dawga místy ponurou, ale zároveň svým způsobem krásnou atmosféru. Spletité flows, chytré řádky a souhra všech zúčastněných jsou samozřejmostí.

 

Spotify | Apple Music

 


 

Současný hip hop není jenom trap. Tady je 13 výborných desek jako důkazOpen Mike Eagle - Brick Body Kids Still Daydream

37letý raper z Chicaga tvoří již přes 10 let, ale podhoubí indie rapu se mu podařilo prorazit až v roce 2016 albem Hella Personal Film Festival. To nejlepší z jeho diskografie však přišlo až loni.

 

Koncepční, dvanáctitrackové album čerpá inspiraci z rodiště Mikea – nechvalně známého sídliště Roberta Taylora na jihu Chicaga. To v jeden moment pojalo až 27 000 obyvatel, z nichž bylo 95 % nezaměstnaných. Výškové budovy balancující na hranici mezi slumem a sídlištěm toho krom násilí, obchodu s drogami a chudoby moc nerodily. 

 

 

Líčení temného prostředí, kam se zdráhali vydat policisté i záchranka, skvěle kontrastuje s Mikeovým rozjímavým a paradoxně velmi uklidňujícím projevem.

 

Spotify | Apple Music

 


 

Současný hip hop není jenom trap. Tady je 13 výborných desek jako důkazShabazz Palaces - Black Up

Z devadesátkových Digable Planets se Ishmael Butler posunul k Shabazz Palaces, hiphopovému duu, které založil v roce 2009 s producentem Tendaiem Marairem. 48letý pionýr si říkal Butterfly, v kontextu jeho nejnovější kapely je však Palaceerem Lazarem.

 

I když je deska Black Up už z roku 2011, je to pro ni naprosto nedůležitý údaj, protože zvukem jakékoliv trendy či chvilkové sonické tendence žánru ignoruje. Experimentální album představuje zběhlého lyrika v jeho nejlepší formě.

 

 

Ishmael se na desce vymezuje vůči mainstremovému hip hopu, konzumní společnosti, ale dokáže i vtipně popsat zalíbení v ženě. Pokud jste otevřeni trochu méně tradiční, ale stále na své kořeny odkazující hudbě, Black Up musíte zkusit. Po „zdolání“ této skvělosti nezapomeňte na další, ještě trochu náročnější album Lese Majesty z roku 2014.

 

Spotify | Apple Music

 


 

Současný hip hop není jenom trap. Tady je 13 výborných desek jako důkazInjury Reserve - Floss

Dva rapeři, jeden producent. Trio s počátky v roce 2014 zatím nepřišlo s projektem, který by byť jen trochu zklamal. Všestranná skvadra si dokáže poradit s jazzrapovým trackem, ale jejich výsada spočívá v úderných bangerech a bezohledném projevu.

 

 

I když si oba rapeři rádi zaflexují, dokáží tak činit pomocí originálních barů. Narážky na fenomény z popkultury najdete snad na každém rohu. Floss je úderné, chytlavé a až na pár výjimek vám nedá vydechnout. Richie With a T, Stepa J. Groggs a Parker Corey přicházejí s vervou, málokdy ovlivněni tím, co se tvoří kolem, a plni kreativity. Oldschooleři jistě ocení i vysamplované Dilated Peoples.

 

Spotify | Apple Music

 


 

Současný hip hop není jenom trap. Tady je 13 výborných desek jako důkazBROCKHAMPTON - SATURATION I, II & III

Brockhampton bude znát mnoho z vás, ale zářnější příklad současné rapové tvorby, která jde svou cestou, nenajdeme. I proto tu jsou a spolu s nimi i celá jejich Saturation trilogie. Vybírat z ní nejlepší desku je zcestné, skvělé jsou všechny.

 

7 raperů, několik producentů a dalších členů bez přehánění ovládli rapový svět roku 2017. Tak se mimochodem jmenuje i můj loňský text, takže pokud o této bandě z Texasu nic netušíte, určitě klikejte sem.

 

Nespoutaná hravost, kreativita, všestrannost a různorodost. Brockhampton dokáží složit písně opravdu mnoha ražení, ale nejlepší je na tom to, že do každé z nich vloží svůj nezaměnitelný rukopis. Po několika posleších všech alb prostě poznáte, že jsou to oni, i když se píseň přímo zvukově nepodobá žádné předtím vydané.

 

 

S tím přichází oznámení čtvrté studiovky Puppy. Ta vyjde letos v létě a půjde o první projekt pod velkým vydavatelstvím. Všichni rapoví fanoušci tak s nadšením očekávají, zda se to nějak podepíše na zvuku kapely. Laťka je nastavena vysoko, ale zároveň si nedokážu představit vesmír, ve kterém Brockhampton vydají něco, co by mě zklamalo.

 

Spotify | Apple Music

 


 

Současný hip hop není jenom trap. Tady je 13 výborných desek jako důkazJonwayne - Rap Album Two

Texty, texty a zase texty; bars on bars on bars. Nenápadné, oldschoolové beaty a skvělá lyrika. Toto není album na party, ale na sluchátka a víno. Jonwayne zrušil kvůli svým problémům s alkoholem evropskou tour, načež svým fanouškům v omluvném dopise ozřejmil všechny okolnosti a zároveň oznámil vydání tohoto alba.

Ať už je to track o tom, jak se chce po smrti proměnit v strom, aby mohla jeho vnoučata číst knihy vyrobené z něj, nebo naprosto upřímná zpověď mapující jeho problémy s alkoholem, Jonwaynovy texty jsou neuvěřitelně poutavé.

 


Pokud náhodou nedokážete plně porozumět anglicky rapovanému textu, zrovna toto album za vyhledání textů a začtení se do nich opravdu stojí. Výborné.

 

Spotify | Apple Music

 


 

Současný hip hop není jenom trap. Tady je 13 výborných desek jako důkazLil Ugly Mane - Mista Thug Isolation

Lil Ugly Mane zní jako 150kilový černoch z devadesátých let Memphisu, ale není ani černý, ani tlustý a tento masterpiece vydal v roce 2012. Travis Miller, jak zní jeho občanské jméno, tvoří pod mnoha pseudonymy, ale právě Lil Ugly Mane je tím, pod kterým vydal nejvíce nahrávek a který se dočkal největšího uznání. A není divu.

 

Lil Ugly Mane je soběstačná jednotka – všech 18 tracků na albu si produkoval sám. Jeho persona zosobňuje nonstop flexujícího rapera, na čemž by nebylo nic neobvyklého, ale Mane dokáže chlubivé texty podat jako opravdu málokdo.

 

 

Nízko položený hlas a úderné, hravé punchliny tvoří naprosto unikátní projev. Když doplníte chytlavé beaty, máte před sebou jednoho z nejlepších undergroundových umělců současnosti. Po předchozím Jonwaynovi krásný kontrast.

 

Spotify | Apple Music

 


 

Současný hip hop není jenom trap. Tady je 13 výborných desek jako důkazVince Staples - Big Fish Theory

Bez pochyb jedno z nejlepších rapových alb minulého roku. Vince Staples mezi svými blízkými kolegy z Odd Future vždy trochu vybočoval. Po dobrém Summertime '06 přišel se zvukem, který v rapu nemá obdoby. Deska je rapová vlastně jen tím, že na ní Vince rapuje.

 

Žádný Metro Boomin, TM88 ani Mike Will Made It. Big Fish Theory produkovali krom jiných frontman folkových Bon Iver, elektronické duo GTA nebo geniální Flume.

 

 

Staplesova druhá studiovka je vzrušující jízdou. Jeho velká ryba s neobvyklými produkcemi a sígrovským projevem rozvířila loňské rapové vody jako snad nikdo jiný. Jestli jste nějakým zázrakem ještě neslyšeli, napravte to co nejdříve.

 

Spotify | Apple Music

 


 

Současný hip hop není jenom trap. Tady je 13 výborných desek jako důkazJPEGMAFIA - Veteran

4chan rapových alb, čistá energie a agresivita, JPEGMAFIA je v podstatě rapový pankáč. Stejně jako výše zmíněný Lil Ugly Mane si produkoval celé album a stejně jako Mista Thug Isolation je Veteran výborné.

 

Lehce experimentální, ale přesto vcelku přístupné album hýří popkulturními narážkami, sarkastickými texty a vlastně vším mezi tím.

 

Na důkaz toho, jak moc je Peggy (jak si JPEGMAFIA říká) utržený z řetězu, stojí třeba song My Thoughts on Neogaf Dying, kde neustálým opakováním dává najevo, jak je mu jedno, že přestane fungovat nejznámější herní fórum NeoGAF poté, co byl jeho majitel obviněn ze sexuálního obtěžování. 

 

 

Ačkoliv sem tam vrávorá na hranici až přílišné snahy být kontroverzní, Veteran je bláznivým výletem do duše interpreta, který to má prostě u prdele.

 

Spotify | Apple Music

 


 

Současný hip hop není jenom trap. Tady je 13 výborných desek jako důkazDeath Grips - The Money Store

Internetový fenomén s kultem extrémně oddaných fanoušků nejspíš nemá v hudebním průmyslu obdoby. Kalifornské trio boří hranice mezi hip hopem, punkem, industriálním metalem a ... Ani detailní popis všech vlivů by nestačil k tomu, abych jejich zvuk nějak textově uchopil, a komu se to podaří, tomu smekám.

 

Jednoznačně nejznámější entita experimentálního hip hopu neunikla snad nikomu, kdo aktivně vyhledává novou a neokoukanou tvorbu. Ačkoliv ani zdaleka nepatří mezi to nejnáročnější na poslech, naprostá většina se k nim nevrátí, ale ti, kdo ano, se jich už nejspíš nikdy nevzdají. 

 

The Money Store považuji za nejzdařilejší počin, ale pokud se i tak chcete trochu „přiblížit“ hip hopu, sáhněte po mixtapu Exmilitary.

 

 

Death Grips nezajímají jejich fanoušci, hudební labely a v podstatě nic, na čem lpí běžný interpret, aby si udržel svou popularitu. A i přesto – nebo právě díky tomu – jsou Death Grips opěvováni a milováni celou generací internetových brouzdalů. Včetně mě. 


Spotify | Apple Music

 


 

Současný hip hop není jenom trap. Tady je 13 výborných desek jako důkazLupe Fiasco - Tetsuo & Youth

U posledního alba článku si dovolím udělat výjimku. Vlivy trapu jsou Lupeově páté studiovce naprosto zřejmé, ale i tak si ji sem dovolím zařadit. Vyskytují se totiž jen na některých tracích a i tak je pojal po svém a o žádnou generičnost tady nejde.

 

Lupe Fiasco je snad nejrozporuplnější raper, kterého znám. A Tetsuo & Youth je diamantem v jeho diskografii, kde najdeme i (bez přehánění) kusy hnoje. 

 

 

Porno pro uši. Krásné koncepční album rozdělené na roční období. Poslechněte si přiloženou Mural a nechte se přesvědčit sami.


Spotify | Apple Music

 


 

Seznam je založen čistě na mých preferencích, krom zmíněných desek jsou samozřejmě k dispozici také diskografie Kendricka Lamara, J. Colea, Run The Jewels, Earla Sweatshirta, Big K.R.I.T.a nebo Joeyho Bada$$e.

Zdroj: billboard.com Tagy: rap, hip hop
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse20 komentářů
Diskuse je jen pro přihlášené
20 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
golic13. květen 2018, 13:32

Ten rap sa podel prec preto lebo to reflektuje stav dnesnej generacie. Nad nicim moc nepremyslat, vsetko rychle potom vznikaju sracky ako Gucci Gang co ma bez opakovania lyricky 40 sekund a vsetci su spoko. Cest vynimkam ako Kendrick Lamar tomu sa ani nedivim ze je momentalne top lebo nema moc ani konkurenciu

8 Odpovědět · Nahlásit
avatar
snoopsumo13. květen 2018, 15:28

lebo volakedy neexistovaly jednoduche songy len tak pre zabavu boze chran

-3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
disgusting13. květen 2018, 18:47

Aj davnejsie samozrejme boli take songy, lenze teraz nie len existuju, oni su k tomu najpopularnejsie......

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
snoopsumo13. květen 2018, 18:58

preco by to ci su lyricky jednoduce songy popularne malo znemenat nieo negativne o dnesnej generacii?

-3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
golic13. květen 2018, 23:49

ved existovali. Co to o nej vyjadruje? Si vezmi ze by Kontrafakt nahral era na styl gucci gangu. Rytmus by sa ta teraz akurat tak spytal ci bude k menucku aj napoj ;)

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Marekk13. květen 2018, 13:28

Jedine pocuvatelne je A Tribe Called Quest

6 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Erik Vernarský14. květen 2018, 15:30

Stráta času, hnus, blbosti, preelektrizovanosť a hlavne - vokalizéér...toto je umenie? ja som síce rocker ale proti rapu a hiphopu nemám nič...tak si položme jednu otázku...vyrovnajú sa títo zbohatlíci čo sa hrajú na gangstrov a pritom vedia hovno a ani si nevedia skladbu napísať niekomu ako je RUN DMC, Insane Clown Posse, NWA, Eminem, Mobb Deep alebo podobným? ...nikdy...svet ide do sračiek...dnes su uznavaní iba obyčajne zbohatle deti hrajuce sa na gangstrov, teploši a kur*y s obrovskými umelými zadkami...

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
dannyAKAshaggz16. květen 2018, 15:03

Tak zrovna tady bych fakt nečekal, že někdo zrovna zmíní ICP.....a když už bych se měl i vyjádřit k tématu, tak problém je hlavně ve sféře komerce, kdy velké nahrávací společnosti intrerprety tlačí k tomu aby vydávali co je zrovna v módě aby z toho dokázali vytřískat co nejvíc peněz a čest světlým vyjímkám, kterých je fakt pomálu.

Například takový Tech N9ne a jeho nezávislý label Strange Music, vytváří kvalitní hudbu. Těch příkladů je hodně co by se daly vyjmenovat a hodně by jich bylo z undergroundu, který právě není zasažený těmito trendy věcmi a hrajou si to svoje a většinou kvalitněji, než ti co můžeme vidět v televizi nebo slyšet v rádiu.

A když už jsi zmínil ICP tak zrovna tihle dva jsou zářný příklad, že sláva se dá udělat i bez podpory rádií a televize a ikdyž je prezentují jako nejnenáviděnější kapelu na světě, tak stejně po celém světě mají miliony fanoušků.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
halo16. květen 2018, 12:57

tak tak ... mobb deep. alebo nas, dmx, nate dogg, notorius big, atd atd... úplne súhlasím s tebou. toto sa (česť výnimkám) nedá počúvať. zdá sa mi že sa len pretekajú kto má lepšie oblečenie a bičíz a pritom zabúdajú robiť hudbu. tak ako starý separ (dms) vs ten nový. bleh.

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Palo Holan13. květen 2018, 18:52

Inak neviem si pomoct, ale mam pocit, ze vacsina tychto nonmainstreamovych albumov ma slabucke hudby. Som odchovany na trueskoole a lyrike, ale pokial ma nebavia beaty, moze rapovat aj nositel nobelovej ceny nebudem pocuvat taku hudbu

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Johny Highboy13. květen 2018, 18:05

Royce da 5'9" - book of Ryan
PRhyme 2
Horseshoe gang - Dope Lyrics Matter
Kxng Crooked - Good vs Evil part 2

V dnešní době si každej najde co má rád, mě v tom Vašem seznamu jistě chybí výše zmíněné

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
SkipBayless14. květen 2018, 0:22

Už som prvé dva išiel písať , ale vidím, že si ich tu dal. Book of Ryan kto ešte nepočul, šupito presto. Bangre jak sviňa.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Palo Holan13. květen 2018, 14:01

Big fish theory bol dost nudny a fadny album z cca 10 alb co som tahal isiel letel ako prvy z playlistov prec

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ja Kapi21. červenec 2018, 22:50

A kde ostal GhosteMane??

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Dakpa Palsang22. květen 2018, 0:05

A co tak czarface meets doom

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
00098919yr14. květen 2018, 18:19

Woodie Smalls

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Doy14. květen 2018, 14:32

Nemôžem si pomôcť ale na trap sa to ani zdaleka nechytá.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
odstraněný uživatel13. květen 2018, 22:53

Bones je kde?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Karl Seltmann13. květen 2018, 22:21

Kde jsou časy chytlavých melodií, jako Lets Ride od Gamea apod.. To jeste Scott Storch měl asi nápady..

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Anomander13. květen 2018, 18:26

danny brown-atrocity exhibition

0 Odpovědět · Nahlásit
ZOBRAZIT DALŠÍ KOMENTÁŘE
Za tento měsíc jsi přečetl 1/40 volných článků. Přihlas se pro neomezený přístup. Za měsíc jsi přečetl 1/40 volně dostupných článků. PŘIHLÁSIT / REGISTROVAT PŘIHLÁSIT
Nejčtenější
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.