Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 9. 12. 2019 svátek má Vratislav, Vratislava

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Tech
0
Roman Kulich
13. duben 2019, 15:02

Amazon platí tisíce lidí, aby poslouchali tvé příkazy hlasové asistence Alexe

Může se tedy stát, že svůj špatný hudební vkus sdílíš i s někým dalším.

Roman Kulich
13. duben 2019, 15:02

Technologie nám denně usnadňují život a jsou již jeho nedílnou součástí. Ať už se jedná o mobilní telefony, počítače nebo v poslední době také o hlasové asistente. Mezi nejznámější asistenty rozhodně patří Amazon Echo, v jehož nitru se ukrývá asistentka Alexa.

 

Stačí vyslovit kouzelné slovíčko „Alexa“ nebo „Echo“ a zadat některý ze stovky různých příkazů, kterými aktuálně disponuje její umělá inteligence. Lze si tak objednat nákup až do domu, napsat nákupní seznam, ovládat chytrá světla a topení domácnosti, pouštět hudbu nebo například nastavit budík na zítřejší ráno.

 

 

Alexa tě tedy tak nějak neustále poslouchá, přesněji řečeno čeká na oslovení. Nově se však dostala na povrch i informace, že nejen ona, ale i speciální týmy společnosti Amazon tě mohou poslouchat.

 

Společnost má totiž profesionální týmy lidí v několika zemích světa, kteří na plný úvazek poslouchají uložené příkazy v osmihodinových směnách a pomocí nich se následně snaží vylepšovat své služby a reakce, které od Alexy očekáváš.

 

Někteří mohou v databázi správně spojovat hudební umělce s tím, co jsi měl na mysli, místo toho, co ti špatně pustila Alexa, jiní například opravují systém nakupování v domovském obchodě Amazon.

 

Dle slov Amazonu se ale není vůbec čeho bát, v tomto oddělení je kladen velký důraz na soukromí uživatelů a je zde takřka nulová tolerance pochybení někoho ze zaměstnanců.

 

Zároveň je také potřeba si uvědomit, že společnost zpracovává jen malé procento nahrávek a i tak se jedná pouze o příkazy, které začaly oslovením Alexy. Není třeba se tedy bát, že by docházelo k nahrávání konverzace v pohodlí domácnosti. S jistou vyjímkou.

 

Pokud doma již některého z hlasových asistentů máš, občas se ti mohlo stát, že se ti spustil, aniž bys mu k tomu dal svolení. To má jednoduché vysvětlení, někdy jsi zkrátka použil slovo, které znělo podobně jako oslovení asistenta a ten se podle něho spustil. V ten moment se tedy může stát, že do Amazonu odejde i nahrávka, která neměla s příkazem Alexy nic společného.

Ohodnoť článek
1
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
News
13:10
Finsko zřejmě opět povede žena. Budoucí premiérce je 34 let Finsko zřejmě opět povede žena. Sanně Marin je 34 let a bude už třetí premiérkou v historii země a zároveň nejmladší lídryní na světě.
12:50
Na veřejnost se dostalo video Juice WRLDa těsně před smrtí. Zaznamenává, jak s partou sedí v soukromém letadle.
12:30
Takto vypadá panelák po explozi plynu v Prešově zevnitř: V plamenech shořelo všechno, zůstaly jen holé stěny Takto vypadá panelák po explozi plynu v Prešově zevnitř: V plamenech shořelo všechno, zůstaly jen holé stěny.
12:23
12:00
Dalyb nechce, aby ho bylo vidět, když počítá peníze. Poslouchej novinku z jeho debutového alba a sleduj klip.
Nejčtenější