Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
26. prosince 2019 15:30
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík Vojtěch Vanda

5 nejlepších českých rapových videoklipů za rok 2019

HUDBA ČESKÝ RAP ŘEZNÍK
Uložit Uložené

Český rap přinesl mnoho originálních videoklipů. Vyselektovali jsme ty nejlepší z nich.

Byla by škoda, kdybychom se letos nevěnovali také videoklipům. Při své rešerši jsme ale naráželi na jisté opakující se znaky u videí, která na nás vyskakovala napříč tuzemským rapovým spektrem. Rozhodli jsme se tedy nedělat klasický list TOP 10, nýbrž TOP 5, abychom vybrali pouze to nejlepší, co bylo letos vyprodukováno.

Nejlepší nemusí ale znamenat nejdražší nebo nejnablýštěnější. Spíše profesionálnější, originálnější, oslovující nebo jinak přitahující pozornost. Znovu vás však chceme upozornit, že výběr byl postaven z návrhů a následné diskuzi v redakci, proto vaše pětka může být klidně desítka poskládaná z úplně jiných snímků. My jsme však po několikahodinové debatě přišli k názoru, že tyto letošní počiny vyčnívaly nad ostatními.

Doporučeno
10 nejlepších českých rapových alb za rok 2019 10 nejlepších českých rapových alb za rok 2019 23. prosince 2019 8:50

5.

Indigo – 100

Indigo přistál před kamerou se svou kamerou ve videoklipu 100 společně se SKiNNY BARBERem a jednou ze sta holek, jak se dovídáme v písni. Snímek Dominika Křenka, podepsaného pod spoustou videí brněnských raperů nové vlny, odráží interpretovu temperamentní osobnost společně se zvědavostí. Se zájmem bádat v ženských srdcích.

Moderní háv ve vintage stylu, s flaškou vína a starou ruční kamerou zachycuje nejen Indigo, ale také kameraman Filip Alex Svoboda, jehož záběry dodávají snímku filmový rozměr. Precizně sestříháno Křenkem, video nás zanechává v láskou nasáknuté otupělosti, na zrnitých a zároveň profesionálních problicích někde za Brnem v roce 1995. Svým vzezřením si video po právu získalo srdcí řady fanoušků, do dnešního dne nasbíralo bezmála 500 tisíc zhlédnutí.


4.

Labello – Fotbal a Rap

U Labella jsme měli na nejlepší klip ještě jednu nominaci – tou bylo video ke skladbě Vanda Janda. Originální podání tohoto videoklipu by si určitě umístění zasloužilo, zastínil ho však videoklip ke skladbě Fotbal a Rap.

V něm se vydává s Bulharem na vesnickou kopanou a z videoklipu od Jana Ruttnera, Jakuba Salavce a Davida Supa tak sálá to, co máme na takovém fotbalu rádi: pivo, mullety, cigarety, nadávky rozhodčímu a zkrátka všechny aspekty, kterými se pyšní taková událost.

Z těchto věcí si nedělá prvoplánovou legraci, ale naopak oslavuje všechny její aspekty. Na YouTube si klip vysloužil 360 tisíc zhlédnutí.


Domů
Sdílet
Diskuse