Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pátek 30. 7. 2021 svátek má Bořivoj

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Dnes populární články
Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot To Handle po brazilsku je jako swingers party hnaná frustrací Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot To Handle po brazilsku…
„Vyměníme si pár zpráv a domů už přicházím nadržená.“ Návod, jak při sexu začít s dirty talkingem „Vyměníme si pár zpráv a domů už přicházím nadržená.“ Návod, jak…
„Máte 30 sekund, abyste opustili kino.“ Režisér po této hlášce ve filmu zachytil, jak řezník brutálně zavraždí vlastní dceru „Máte 30 sekund, abyste opustili kino.“ Režisér po této hlášce…
Kia konečně ukázala zcela nový Sportage. Vypadá velkolepě, má to ale háček Kia konečně ukázala zcela nový Sportage. Vypadá velkolepě, má to…
Měl tři nohy a dva pohlavní orgány. Francouzská prostitutka se dvěma vagínami ho prý chtěla pro sebe Měl tři nohy a dva pohlavní orgány. Francouzská prostitutka se…
Děti na Onlyfans: Masturbují, fotí se nahé a pak se stydí jít do školy. Některé z nich jsou oběťmi obchodování Děti na Onlyfans: Masturbují, fotí se nahé a pak se stydí jít do…
News

Ikea kvůli koronaviru zavírá všechny pobočky v Číně. Nakažení se objevili ve dvou dalších zemích

Přinášíme novinky o tom, jak se vyvinula situace kolem koronaviru v posledních hodinách.

Vojtěch Vanda
30. leden 2020, 14:00 Čas čtení: 3:36
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Ikea kvůli koronaviru zavírá všechny pobočky v Číně. Nakažení se objevili ve dvou dalších zemích
Zdroj: Kevin Frayer/Getty Images
News
5
Vojtěch Vanda
30. leden 2020, 14:00
Čas čtení: 3:36

Ikea kvůli koronaviru zavírá všechny pobočky v Číně. Nakažení se objevili ve dvou dalších zemích

Přinášíme novinky o tom, jak se vyvinula situace kolem koronaviru v posledních hodinách.

Vojtěch Vanda
30. leden 2020, 14:00
Čas čtení: 3:36
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Ikea kvůli koronaviru zavírá všechny pobočky v Číně. Nakažení se objevili ve dvou dalších zemích
Zdroj: Kevin Frayer/Getty Images

Nový koronavirus se šíří poměrně rychle, stejně jako zprávy, kterých je v poslední době spousta. Rozhodli jsme se tedy pro tebe shrnout podle nás ty nejdůležitější zprávy, které se během posledních několika hodiny objevily. 

 

Ikea se rozhodla na nějakou dobu zavřít čínské pobočky

Švédský gigant prodávající nábytek a doplňky Ikea se rozhodl, podle CNN, dočasně uzavřít všech třicet poboček, které se nachází v Číně„Budeme bedlivě monitorovat situaci kolem epidemie. Obchody budou uzavřeny do odvolání,“ uvedla podle CNN mluvčí Ikey pro Čínu. Ikonický obchodní řetězec s nábytkem tak reaguje na masivní rozšíření viru po celé zemi na východě Asie.

 

Argumentem pro uzavření obchodů, z nichž jeden se nachází dokonce v epicentru nákazy Wu-chanu, je skutečnost, že je Ikea místem pro dlouhodobější nakupování, kde se lidé mohou v rámci obhlížení vybavení domácnosti i najíst, bavit se, a nebo si dokonce zdřímnout. Což není, vzhledem k situaci, v tento moment vůbec žádoucí.

 

Ikea se tak stala dalším z řetězců, který takto reagoval. V poslední době se tisíce poboček po celé zemi rozhodly uzavřít své provozovny. Řeč je o McDonald's, Starbucksu nebo Pizza Hut. S čímž samozřejmě budou souviset i ekonomické dopady, odrazit se to může nejen v potravinářském, ale také výrobním, průmyslovém nebo i zábavním odvětví.

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 2214 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Dollara Prynce sláva nemění. Jeb System 3 je hymna smíchovských ulic (Recenze)Dollara Prynce sláva nemění. Jeb System 3 je hymna smíchovských ulic (Recenze)
Nejlepší rapové desky první poloviny roku, které ti nejspíše uniklyNejlepší rapové desky první poloviny roku, které ti nejspíše unikly
Už jako malý rád zabíjel psy a kočky a později brutálně zavraždil i dvě osoby. Toto jsou nejhorší vrazi ČeskaUž jako malý rád zabíjel psy a kočky a později brutálně zavraždil i dvě osoby. Toto jsou nejhorší vrazi Česka
VÍCE

 

V Indii se objevil první člověk nakažený koronavirem

Další země s miliardovou populací, Indie, hlásí prvního nakaženého člověka koronavirem. Podle informací CNN jím má být člověk, který pochází ze státu Kerala, na jihu Indie, a předtím studoval na univerzitě ve Wu-chanu. 

 

 

Indické úřady informovaly o tom, že by měl být nakažený v tuto chvíli hospitalizován a umístěn do karantény. Další informace však nejsou o tomto člověku známé, ani pohlaví či věk. Jedinou věc, o které se ví, je prý stav pacienta. Ten by měl být stabilizovaný. Lékaři jeho situaci monitorují.

 

Indie je známá svými nekonvenčními léčebnými praktikami, slabými hygienickými návyky a přelidněním. Svět se tak obává, aby se virus v Asii ještě více nerozšířil.

 

Rusko na pokyn nového premiéra uzavřelo hranici s Čínou

Jak bylo avizováno, tak se i stalo. Deník N, s odkazem na web Meduza.io, avizoval, že nový ruský premiér Michail Mišustin ohlásil předem diskutovaný politický krok, který má zabránit šíření koronaviru do Ruska. Podle těchto informací je hranice mezi Čínou a Ruskem uzavřena.

 

Oficiální vyjádření by mělo být podle všeho známo už dnes. Premiér podle Meduzy prý přikázal místopředsedkyni ruské vlády Taťáně Golikové, aby denně informovala ruskou veřejnost o prevenci a o šíření koronaviru z Číny po celé planetě.

 

Letadlo s evakuovanými Američany přistálo na vojenské základně v Kalifornii

Celkem 210 evakuovaných amerických občanů před koronavirem přistálo na vojenské základně March Air Reserve Base v Kalifornii. Informoval o tom web FOX News. Tito lidé žili právě ve Wu-chanu, epicentru nové nákazy. Proto byli přepraveni zpátky do vlasti ve středu ráno, pokud nepočítáme tankovací zastávku během úterní noci na Aljašce.

 

Při příletu do rezervní vojenské základny na západě Spojených států byli všichni cestující podrobeni preventivní kontrole, během které jim byla například měřena teplota nebo zjišťovány respirační problémy. Ti, kteří jisté symptomy vykazovali, byli okamžitě převezeni do nemocnic. Ti, kteří ne, byli z preventivních důvodů požádáni, aby se na základně ubytovali. Člověk totiž může být přenašečem viru, přestože ještě symptomy nevykazuje.

 

Během cesty se posádka letadla s cestujícími, kteří letěli v letadle se zataženými okny, ani neviděli. Obsluha letadla v Číně prý ani nevystupovala. Evakuovaným byla ještě před nástupem do letadla dvakrát měřena teplota. Jeden z cestujících musel být před nástupem do letadla ošetřen, není však jasné, jestli ve spojitosti s koronavirem.

 

Filipíny hlásí prvního nakaženého čínským koronavirem

Ministr zdravotnictví Francisco Duque ohlásil do médií, že se se na Filipínách objevil první nakažený člověk koronavirem. Řekl to ve čtvrtek ráno. Pacientkou by měla být osmatřicetiletá žena z Číny, která cestovala na ostrovy přes Hong-Kong. Do země měla přiletět 21. ledna. 

 

 

Podle CNN začala mít pacientka zdravotní problémy 25. ledna. Po ošetření byly její vzorky poslány do laboratoře v Austrálii, kde se nakonec potvrdilo, že je opravdu nakažena tímto novým virem. Nyní je prý asymptomatická, tudíž nevykazuje žádné známky zvýšené teploty nebo respiračních problémů.

 

Filipínská vláda se proto také snaží informovat veřejnost o tom, jak se preventivně chovat. Vyzývá ji, aby nosila roušky, a pokud začne někdo z nich vykazovat symptomy podobné těm, které má člověk během nakažení novým koronavirem, měl by navštívit nemocnici.

 

Nejaktuálnější informace k šíření viru nabízí mapa Univerzity Johna Hopkinse 

Centrum pro systematiku a inženýrství Univerzity Johna Hopkinse v Baltimoru, kterou mimochodem vystudovala spousta osobností s Nobelovou cenou, vyvinulo mapu, která v reálném čase monitoruje rozšíření koronaviru. Mapa využívá dat Světové zdravotnické organizace, Centra pro kontrolu a prevenci nemocí a dalších institucí, jak univerzita informuje na svém webu.

 

Mapa informuje o počtu nakažených, a to jak celkově, tak v jednotlivých státech. Dále má box pro počet úmrtí, počet vyléčených a mimo jiné také křivku, která sleduje vývoj epidemie. Mapa disponuje také informační tabulkou, ve které je datum a hodina, kdy se naposledy aktualizovala, a také link k informacím, skrze nějž se dá statistika stáhnout zadarmo.

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Kevin Frayer/Getty Images
NAHORU
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu news
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news
včera v 19:50
Novým tématem podcastu LOVE IS ON THE AIR se stala prsa. Poslechni si příběhy, které nám posluchačky zaslaly.
včera v 19:37
Will Smith je v novém filmu otcem Sereny a Venus Williams. Sleduj emotivní trailer na chystané sportovní drama.
více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Dnes populární články
Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot To Handle po brazilsku je jako swingers party hnaná frustrací Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot To Handle po brazilsku je…
„Vyměníme si pár zpráv a domů už přicházím nadržená.“ Návod, jak při sexu začít s dirty talkingem „Vyměníme si pár zpráv a domů už přicházím nadržená.“ Návod, jak při…
„Máte 30 sekund, abyste opustili kino.“ Režisér po této hlášce ve filmu zachytil, jak řezník brutálně zavraždí vlastní dceru „Máte 30 sekund, abyste opustili kino.“ Režisér po této hlášce ve…
Kia konečně ukázala zcela nový Sportage. Vypadá velkolepě, má to ale háček Kia konečně ukázala zcela nový Sportage. Vypadá velkolepě, má to ale…
Měl tři nohy a dva pohlavní orgány. Francouzská prostitutka se dvěma vagínami ho prý chtěla pro sebe Měl tři nohy a dva pohlavní orgány. Francouzská prostitutka se dvěma…
Děti na Onlyfans: Masturbují, fotí se nahé a pak se stydí jít do školy. Některé z nich jsou oběťmi obchodování Děti na Onlyfans: Masturbují, fotí se nahé a pak se stydí jít do…
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít