Česko v posledních týdnech překonává rekordy v počtu nově nakažených, v rámci EU patříme k nejvíce zasaženým zemím.
V posledních týdnech zažívá Česká republika prudký nárůst v počtu nových případů nákazy koronavirem. Už několik dní po sobě dosahují hodnoty nových nakažených v Česku rekordních čísel, o dosud největším denním přírůstku od začátku pandemie (1 541 potvrzených případů za sobotu) informovalo ministerstvo zdravotnictví dnes ráno.
V rámci členských států Evropské unie tak Česko patří z hlediska nových nakažených za uplynulých 14 dní po přepočtu na 100 tisíc obyvatel k těm nejvíce zasaženým zemím. Jak informuje ČT24, v tomto nepříliš příznivém žebříčku zaujímáme třetí místo, před námi už je jen Španělsko a Francie.
Zajímavý je i pohled do Německa. V zemi, kde žije přes 80 milionů obyvatel, bylo včera zjištěno „jen“ 948 nakažených, což je přibližně o 700 méně, než tomu bylo v sobotu u nás. Ve Franci včera identifikovali 10 561 nových případů nákazy, ve Španělsku 12 183. Kvůli zhoršené epidemiologické situaci už nás mezi rizikové země zařadilo Švýcarsko a Dánsko.
Podle počtu potvrzených případů za 14 dní na 100 000 obyvatel je ČR třetí nejzasaženější zemí v EU, horší situace je jen ve Španělsku a Francii.
— CT24zive (@CT24zive) September 13, 2020
V posledních týdnech v České republice vzrostl kromě nových případů nákazy rovněž počet hospitalizovaných pacientů. Těch je v současnosti 297, z toho 69 osob se nachází ve vážném stavu.
Od začátku září u nás v souvislosti s onemocněním covid-19 zemřelo už 29 lidí, celkově máme 453 obětí. Podle epidemiologa Rastislava Maďara za poslední dny v Česku umírali pacienti s koronavirem každých 6-8 hodin. Informoval o tom na svém Twitteru.
„V posledních dnech v ČR úmrtí pacienta s Covid-19 v průměru každých 6 až 8 hodin a výhledy úmrtnosti pro severní polokouli nejsou až do konce roku vůbec příznivé. Zejména když není ochota konat včas. Každých 5 dnů zpoždění reakce může mít na celkový dopad velký vliv,“ uvedl Maďar.
V posledních dnech v ČR úmrtí pacienta s Covid-19 v průměru každých 6 až 8 hodin a výhledy úmrtnosti pro severní polokouli nejsou až do konce roku vůbec příznivé. Zejména když není ochota konat včas. Každých 5 dnů zpoždění reakce může mít na celkový dopad velký vliv. https://t.co/67F6geszn7
— Rasti Madar (@RastiMadar) September 13, 2020