Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
5. října 2020 16:32
Čas čtení 2:38
Tereza Šnajdrová

ANALÝZA: Hůře než Česko pandemii zvládají už jen Španělé. Kde jsme udělali chybu?

ZAJÍMAVOSTI ANDREJ BABIŠ KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Počty nakažených v České republice stále rostou a šíření koronaviru se nedaří dostat pod kontrolu. V článku najdeš odpovědi na otázku, proč tomu tak je.

Počet nakažených v České republice každým dnem stoupá a vláda byla nucena od pondělí vyhlásit nouzový stav, který by měl zabránit dalšímu nekontrolovatelnému šíření koronaviru. Nová opatření například zakazují zpěv, omezují hromadné akce a uzavřely se také některé střední školy. Ačkoliv po první vlně bylo Česko premiantem, co se zvládnutí krize týče, nyní je jednou z nejhůře zasažených zemí Evropy. Proč tomu tak je a jak epidemii zvládají jiné země?

Doporučeno
PŘEHLED: Podívej se, jaká nová opatření dnes začínají platit PŘEHLED: Podívej se, jaká nová opatření dnes začínají platit 5. října 2020 11:17

Jak si stojí Česká republika

Již koncem září se objevila informace, že Česko je v Evropě druhou nejhorší zemí, co se počtu nakažených týče. V současné chvíli je u nás podle webu Ministerstva zdravotnictví více než 37 000 aktivních případů, z toho 1 182 nemocných musí být hospitalizováno v nemocnici.

Nejhůře zasaženou zemí, která se již delší dobu drží na první příčce tohoto žebříčku, je Španělsko. To podle webu Worldometers bojuje s více než 17 000 nakaženými na jeden milion obyvatel. Ani Belgii či Francii se nedaří šíření koronaviru podchytit a počty nakažených tam stále rostou. 

Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 89514 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS
Domů
Sdílet
Diskuse